Черноморец пребори Динамо (З) с късен гол (видео)

Черноморец (Одеса) постигна много трудна победа в домакинството си на Динамо (Загреб) в група "В" на Лига Еворпа. Украинците направиха пълен обрат в мача след като хърватите първи откриха резултата в 20-ата минута чрез Бечирай. Антоново обаче изравни в 78-ата минута, а победният гол за украинците падна в добавеното време, като негов автор бе Диденко. Така Черноморец се изравни по точки с ПСВ Айндховен на втората позиция и двата тима ще решат кой ще продължи напред в пряк сблъсък помежду си в последния кръг.

Мачът не бе от най-вълнуващите и положенията пред двете врати не изобилстваха. Все пак Динамо поведе в резултата при една от първите си по-сносни атаки в срещата. Иво Пинто напредна от дясно и пусна остра топка в наказателното поле, където нахлуващият на скорост Фатош Бечирай засече кълбото в мрежата за 0:1.

Играчите на Черноморец изглежда бяха стъписани от това развитие на двубоя и не успяваха да притеснят сериозно своя съперник. Единствено в 36-ата минута Ковалчук отправи нелош удар, но Зеленика успя да спаси.

И през втората част събитията на терена не се промениха много. Динамо пръв стигна до нещо по-интересно в 59-ата минута, когато Бечирай отправи хубав изстрел спасен от вратаря. Домакините пък търсеха изравняването, но с пропуски се отличиха Лео Матос и Приомов. Все пак в 78-ата минута при центриране от корнер Бергер на първата греда продължи с глава към Антонов, който от близо също с глава простреля вратата за 1:1.

В края украинците организираха финален щурм и той даде резултат в добавеното време. Тогава при ново центриране от корнер Антонов стреля с глава, вратарят спаси, но топката се върна и се удари в тялото на Диденко и влезе във вратата за крайното 2:1.

Така Черноморец записа много важна победа и вече има 7 точки в актива си, колкото има и ПСВ Айндховен. Динамо пък остава последен в таблицата с 1 точка.

ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА) - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - 2:1
0:1 - Бечирай (20)
1:1 - Антонов (78)
2:1 - Диденко (90)