Конте: Извадихме късмет

Треньорът на Ювентус Антонио Конте призна, че този път отборът му е извадил късмет, за да стигне до успеха с 1:0 над Удинезе. Макар "бианконерите" да доминираха през по-голяма част от мача, победното попадение на Фернандо Йоренте дойде едва в добавеното време.

"Вратарят на Удинезе Желко Бръкич направи страхотен мач. Същото се отнася и за Буфон. Стана хубав двубой, в който единият отбор нападаше, а другият дебнеше на контраатака. И двата тима искаха да спечелят, но в края ние поехме рискове и те се оправдаха. Искахме тази победа. Да не забравяме, че имахме и мач през седмицата в Шампионската лига, но смятам, че физически стояхме добре срещу Удинезе. Изчаках до последните минути, за да пусна трети нападател, докато Пол Погба и Артуро Видал заиграха по-статично в халфовата линия, а Клаудио Маркизио отиде на крилото. Тази опция бе подготвена точно за подобен случай, когато мачът се затвори. За щастие всичко приключи добре, но честно казано извадихме късмет. Нещата можеха да се развият и по друг начин. Дано контузията на Пирло да не е сериозна и да е само удар, а не разтежение. Той е важен за нас и искам да съм оптимист. Андреа е шампион и ще направи всичко възможно да се завърне скоро в игра", заяви Конте.