Юве се откъсна на върха с инфарктна победа в края (видео)

Отборът на Ювентус постигна изключително трудна, но и много важна победа в домакинството си на Удинезе от 14-ия кръг в Серия "А". "Бианконерите" спечелиха с 1:0 срещу Удинезе с гол в добавеното време на Фернандо Йоренте. Така тимът се възползва от поредната грешка на Рома и се откъсна на върха в класирането, като вече има преднина от 3 точки.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Още от началото на мача те заредиха атака след атака, като Карлос Тевес пропусна добра възможност в 8-ата минута, като стреля в ръцете на вратаря. След това в 19-ата минута аржентинецът имаше нов шанс, но прати кълбото покрай гредата в 24-ата минута и Артуро Видал отправи неточен удар.

В същото време гостите действаха предимно на контраатаки и при една от тях Антонио Ди Натале се озова в добра позиция и опита да прехвърли Джанлуиджи Буфон, но вратарят показа съобразителност и спря удара му, а след това и защитник изчисти пред голлинията.

През втората част Удинезе стоеше по-добре и успя донякъде да изравни играта. В 52-ата минута Ди Натале отново притесни Буфон, но вратарят отново бе безпогрешен. В 62-ата минута шанс се откри и пред Андреа Лазари, но и този път встражът на домакините спаси.

Постепенно обаче Юве си върна инициативата и в заключителните минути пред вратата на гостите вреше и кипеше. Артуро Видал, Карлос Тевес и Фабио Куалярела обстрелваха вратата, а невероятен пропуск направи и Пол Погба.

Усилията на домакините обаче дадоха резултат, макар и чак в добавеното време на мача. Тогава една топка стигна до Стефан Лихтщайнер в наказателното поле, той я насочи към фернандо Йоренте, който пък без забавяне я прати във вратата за 1:0. Така Юве се добра до победата и прибави ценни три точки в актива си.

С този успех "бианконерите" имат актив от 37 точки и се откъснаха на върха в класирането. Удинезе пък остава на 13-ата позиция с 16 точки.