Челси обърна "светците" и вече е еднолично втори в Премиър лийг (видео)

Челси победи с 3:1 Саутхамптън на "Стамфорд Бридж", благодарение на което се утвърди еднолично на второ място във временното класиране, след като по-рано днес Ливърпул загуби от Хъл Сити. "Светците" попариха феновете на лондончани още в 13-ата секунда след гол на Джей Родригес. След почивката обаче възпитаниците на Жозе Моуриньо обърнаха резултата, като вкараха три гола - чрез Гари Кейхил (55'), Джон Тери (62') и Демба Ба (90').

Фернандо Торес, Хуан Мата и Еден Азар се завърнаха сред титулярите на Челси, а Майкъл Есиен започна в стартовия състав в мач от Премиър лийг за първи път от месец май 2012 година.

Рики Ламбърт пък бе оставен на резервната скамейка на "светците", като вместо него започна Пабло Освалдо. Деян Ловрен също бе титуляр в селекцията на Почетино.

Джей Родригес попари "Стамфорд Бридж" още в 13-ата секунда, след като се възползва от груба грешка на Есиен. Ганаецът върна непохватно към Чех, който също се забави, а нападателят на "светците" не сгреши - 0:1. До почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо пропуснаха няколко чудесни възможности поне да изравнят резултата. Артур Боруц спаси два опасни удара на Оскар, като във втората ситуация бразилецът получи и контузия, а в края на частта стражът на "светците" изби със страхотен рефлекс и изстрел с глава на Торес.

Десет минути след подновяването на играта Челси стигна до изравнителен гол. Иванович засече с глава центриране от корнер, Демба Ба протегна крак на далечната греда, нанасяйки удар, който бе избит от Боруц, но Кейхил направи добавка с глава за 1:1. Само седем минути след това капитанът Джон Тери, който днес изигра своя мач номер 400 в Премиър лийг, направи обрата пълен, след като засече по перфектен начин с глава центриране на Мата отляво.
В 72-ата минута Демба Ба пропусна да направи 3:1, след като ударът му мина встрани от целта. Две минути преди края Пабло Освалдо бе близо до това с техничен удар да изравни резултата, но топката отново мина покрай гредата. В последната минута Демба Ба сложи точка на спора, след като засече по акробатичен начин центриране на Рамиреш, който преди това свърши страхотна работа, за да запази топката във владение на домакините.

Челси е на второ място с 27 точки - четири по-малко от лидера Арсенал. Саутхамптън остава седми с пет точки по-малко.