Хановер 96 си върна усмивката след дълга суша

Хановер 96 спечели с 2:0 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в двубой между две от разочарованията в Бундеслигата тази есен. Маме Бирам Диуф (25') и Шаболш Хущи (68') донесоха първия успех на домакините от осем кръга насам. За последно те бяха спечелили на 21 септември срещу Аугсбург. "Червено-черните" от Франкфурт пък също са в ужасна форма, като последната им победа датира от още по-далеч - 14 септември.

Ключова роля за крайния изход на срещата днес имаха съдиите. Маме Бирам Диуф напомни за голмайсторските си умения с красиво попадение за 1:0 в 25-ата минута. След това обаче дойде първото спорно положение. В 28-ата минута главният рефер Гюнтер Перл първоначално призна гол за "96" на Артур Собиех, но след това изненадващо го отмени. Един от неговите асистенти подаде сигнал за нарушение на Диуф при борба за висока топка по време на атаката. Интересното е, че спорната ситуация стана пред очите на главния съдия, но той в началото прецени, че не става дума за фаул, но после промени мнението си и в крайна сметка резултатът остана 1:0 в полза на домакините.

В 57-ата минута Перл вдигна втори жълт картон на Мартин Ланиг и Айнтрахт остана с 10 души на терена. Макар да бяха в числено намален състав, гостите стигнаха до опасно положение, при което Пирмин Швеглер нахлу в наказателното поле в 66-ата минута. Там халфът падна на земята, претендирайки за дузпа за нарушение на Хироки Сакаи срещу него. Арбитърът обаче прецени, че това е симулация и не наду свирката. За ужас на рефера Хановер веднага организира контраатака, при която Едгар Приб спечели фаул точно пред наказателното поле. След като сега играта беше спряна, футболистите от Франкфурт се нахвърлиха върху съдията, за да му поискат сметка за ситуацията секунди по-рано. Край тъчлинията доста активен в репликите беше и треньорът Армин Фее, което в крайна сметка принуди Перл да го изгони на трибуните.

След около две минути разправии Хущи изпълни прекия свободен удар и вкара за 2:0 с марково изпълнение, с което реши всичко.

Така се затвърди традицията Айнтрахт да изпитва сериозни проблеми в Хановер. За последно "червено-черните" си тръгнаха с трите точки през 1987 г. Сега франкфуртци са точно над изпадащите, докато отборът на Мирко Сломка успя да се изкачи до девета позиция. Голяма е вероятността поредният провал на гостите да накара ръководството да освободи треньора Фее.