Хамбургер ШФ срази Хановер 96 след почивката (видео)

Хамбургер ШФ позволи на Хановер 96 да поведе, но след това отговори с три гола за крайното 3:1 в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Поредното дерби на Севера затвърди традицията домакините да мачкат съперника си на свой терен, като "96" няма успех в Хамбург вече девета година.

Днес играчите на Мирко Сломка имаха шанса да нанесат първия удар чрез Шаболш Хущи в 28-ата минута. Тогава унгарецът открадна топката от защитник пред наказателното поле и не даде шанс на Рене Адлер.

След само три минути обаче "червените шорти" изравниха след ефектно изпълнение на Милан Бадел, който използва излизането на Рон-Роберт Цийлер и го прехвърли - 1:1.

В първата атака след почивката Максимилиан Байстер даде аванс на Хамбургер, реализирайки след точно подаване на Хайко Вестерман. В 84-ата минута Байстер затвърди отличното впечатление от играта си днес с асистенция към Хакан Чалханоолу, който матира Адлер за крайното 3:1.

Минута преди края централният защитник на Хановер Салиф Сане получи втори жълт картон и беше изгонен.

С тази победа Хамбургер задмина регионалния си съперник в класирането. Тимът на Мирко Сломка не е печелил от 21 септември насам и само на 3 точки от зоната на изпадащите.