Комичен автогол закопа Еспаньол

Отборът на Реал Сосиедад показа характер и обърна Еспаньол с 2:1 като гост в среща от 15-ия кръг на Примера дивисион. Няколко дни след тежката загуба от Шахтьор (Донецк) в Шампионската лига, момчетата на Хагоба Арасате бяха на път да допуснат ново поражение, но с много силна игра в последните 20 минути успяха да стигнат до трите точки, които ги изкачиха на шесто място в таблицата.

Еспаньол поведе в 31-ата минута с гол на Джон Кордоба, а в началото на втората част тимът от Барселона няколко пъти беше близо до това да удвои преднината си. Постепенно обаче Реал Сосиедад започна да атакува по-масирано и в 69-ата минута Антоан Гризман възстанови равенството с 9-ия си гол за сезона. Французинът се възползва от лошо излизане на вратаря Кико Касийя и се разписа с глава.

Пълният обрат стана факт в 88-ата минута след автогол на Кристиан Стуани. Нападателят на Еспаньол се опита да изчисти едно коварно центриране, но не уцели добре топката и изненада неприятно Касийя. В малкото време до края домакините се хвърлиха напред, но не съумяха да се доберат до равенството.