Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Бразилската армада на Шахтьор прегази Реал Сосиедад (видео)

Шахтьор (Донецк) разби с 4:0 Реал Сосиедад и измести Байер (Леверкузен) от второто място в група "А" на Шампионската лига. По този начин украинският тим значително увеличи шансовете си да продължи на осминафиналите. Момчетата на Мирча Луческу дори имат шанс да финишират като победители в групата, но за целта трябва да победят Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" в последния кръг.

И днес в оснавата на успеха на Шахтьор бяха бразилските звезди на отбора. Два гола отбеляза Дъглас Коща, а по едно попадение добавиха Луиш Адриано и Алекс Тейшейра. Загубата остави баските на дъното в класирането с една единствена точка.

Мачът започна равностойно, а първият удар към една от двете врати отправи Бернард, но Калудио Браво не се затрудни. Постепенно домакините вдигнаха оборотите и за защитата на Реал Сосиедад стана почти невъзможно да спира постоянните им атаки. В средата на полувремето Бернард пропусна след пас на Луиш Адриано. Натискът на украинците даде резултат в 37-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер Дъглас Коща центрира, а Луиш Адриано продължи пътя на топката и с помощта на гредата тя се озова зад гърба на Браво - 1:0.

След почивката съпротивителните сили на гостите свършиха. В 48-ата минута Иниго Мартинес сбърка фатално след силно изритана топка от Пятов и подари топката на Луиш Адриано, който удвои аванса на Шахтор. Малко след това Антоан Гризман имаше възможност да върне интригата, но уцели гредата.

Най-красивия гол отбеляза Дъглас Коща в 68-ата минута. Бразилецът буквално разстреля Браво след светкавична контра и изправи на крака феновете на "Донбас Арена". Крайния резултата оформи отново Дъглас Коща в 87-ата минута след асистенция на резервата Тайсон.

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - РЕАЛ СОСИЕДАД 4:0 (1:0)
1:0 Л. Адриано (37)
2:0 А. Тейшейра (48)
3:0 Д. Коща (68)
4:0 Д. Коща (87)