Евертън догони Ливърпул и Челси, кадър на Барселона блести за "карамелите" (видео)

Евертън победи с 4:0 Стоус Сити на "Гудисън Парк", благодарение на което застигна по точки отборите на Ливърпул и Челси, които играят своите мачове от кръга утре, и се изкачи на четвърто място във временното класиране. Голямата звезда в състава на "карамелите" днес бе кадърът на Барселона Жерард Деулофеу, който откри резултата в 45-ата минута и имаше дейно участие за головете на Шеймъс Коулмън (49') и Брайън Овиедо (58'). Крайният резултат оформи Ромелу Лукаку в 79-ата минута.

Брайън Овиедо замени контузения Лейтън Бейнс на левия бек, докато привлечения под наем от Барселона нападател Жерар Деулофеу дебютира като титуляр в Премиър лийг. Леън Осман също се завърна в стартовия състав на Роберто Мартинес. Стоук бе без Роберт Хут и Марко Арнаутович, като вместо тях започнаха Марк Муниеса и Усама Асаиди.

"Карамелите" доминираха тотално през първото полувреме, но  стражът на Стоук Асмир Бегович записа пореден силен мач, спасявайки удари на Деулофеу, Лукаку и Осман. Едва в заключителните секунди на първата част най-добрият играч на Евертън до момента - Жерард Деулофеу, откри резултата. Испанецът пое отляво, направи двойно с Пиенаар, след което се озова в наказателното поле, където размени подавания с Гарет Бари и в крайна сметка отблизо простреля Бегович за 1:0.

Малко след подновяването на играта - в 49-ата минута, Шеймъс Коулман удвои. Отново в основата на попадението бе Деулофеу, който центрира отляво, Бари успя да продължи към Коулман, който стреля с левия крак - 2:0. Девет минути по-късно Овиедо направи преднината на Евертън класическа. Деулофеу изпълни корнер по земя към левия бек, който с удар от около 25 метра прати топката в близкия на Бегович ъгъл. В 79-ата минута Ромелу Лукаку оформи крайното 4:0, след като получи от Овиедо и от няколко метра се разписа.

Евертън е четвърти с 24 точки, докато Стоук е на 16-о място с 13 т.