Ибра и Кавани пратиха ПСЖ на елиминации (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за елиминациите на Шампионската лига, след като победи с 2:1 Олимпиакос в петия си мач от Група "С". Победното попадение падна в даденото от съдията продължение на мача и бе дело на Единсон Кавани. Преди това другата голяма звезда на тима Златан Ибрахимович бе дал преднина на ПСЖ в стотния си мач в турнира, но Костас Манолас бе изравнил за гърците десетина минути преди края.

Парижани се нуждаеха само от точка, за да си осигурят класирането, но успяха да вземат пълен успех, въпреки че през цялото второ полувреме играха с човек по-малко, тъй като Марко Верати получи втори жълт картон в 46-ата минута.

Резултатът бе открит от Ибрахимович още в седмата минута. Грегори ван дер Вийл центрира остро по земя и шведът засече топката във вратата. Това бе осми гол за Златан в надпреварата и така нападателят се изравни с Кристиано Роналдо на върха при голмайсторите. ПСЖ можеше да удвои още през първата част, но Кавани и Ибра пропуснаха. Костас Митроглу пък показа, че може да бъде опасен пред вратата на Сиригу, но ударите му не успяха да поразят целта.

През втората част ПСЖ действаше разумно с човек по-малко и предпочиташе да не допуска съперника в близост до вратата си. Въпреки това гостите успяха да изравнят в 80-ата минута. При едно центриране от фаул Манолас отклони топката към Алехандро Домингес, който стреля към вратата, но Сиригу изби. При последвалата добавка Манолас вкара за 1:1. При повторенията се видя, че Домингес бе в положение на засада, но арбитърът призна гола.

В последната минута на мача ПСЖ посече надеждите на Олимпиакос, че ще успее да си тръгне с нещо от "Парк де Пренс", след като Маркиньос изведе на стрелкова позиция Кавани и уругваецът не сбърка.

При това положение ПСЖ е недостижим на върха на Група "С" с 13 точки. Олимпиакос пък остава със седем на втора позиция - колкото има и Бенфика. Гърците ще се класират за следващата фаза, ако победят Андерлехт като домакин в последния си мач. Равенство и дори загуба също могат да пратят гърците в следващата фаза, ако Бенфика не успее да победи като домакин ПСЖ или пък загуби.

ПСЖ - ОЛИМПИАКОС 2:1
1:0 Ибрахимович (7)
1:1 Манолас (80)
2:1 Кавани (90)