Национална Лига Футзал / Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Алегри: Това е същият Милан

Треньорът на Милан Масилилиано Алегри смята, че отборът не е показал много по-различна игра при победата с 3:0 срещу Селтик в Шампионската лига тази вечер, в сравнение с представянето в последните няколко мача, в които обаче не запоса толкова добри резултати. Според него отборът му е заслужил този успех и той е доволен от показаното от неговите играчи.

"Това бе страхотен мач и момчетата заслужаваха тази победа. Особено през първото полувреме играхме много добре с много вертикални пасове. Поехме риск, който се оправда. Последната победа на Милан в Глазгоу е била през далечната 1969 година и това прави този успех още по-впечатляващ. Понякога ми е много забавно, защото когато загубим хората казват, че сме играли ужасно. Ние сме същият отбор, както и преди месец. Оставаме си добър състав със своите силни и слаби страни. Ще трябва да работим с това, което имаме. При 1:0 Селтик имаше шанс да изравни, но ние продължихме да нападаме и вкарахме втори гол. Ако си спомните обаче и срещу Дженоа трябваше да спечелим с 3:1, а не да завършим 1:1. Това е футболът. Понякога шансът е срещу теб. Късметът е важна част от спорта", смята Алегри.