Дявола е жив! Милан разби Селтик (видео)

Закъсалият световен колос Милан победи с класическото 3:0 Селтик при гостуването си в Глазгоу в Шампионската лига. Отборът на Масимилиано Алегри се намира в черна дупка от около два месеца, а негативните резултати на "росонерите" се сипят като есенен дъжд. Не и тази вечер, в която над всички бе бразилската звезда Кака, който поведе своите към категоричния успех. Единият от головете в шотландската мрежа бе дело именно на Рики, а другите два дойдоха от краката на Кристиан Сапата и Марио Балотели.

Италианският тим започна в схема 4-3-2-1, като напред единствен стрелец бе непослушното момче Балотели. Зад него действаха Кака и Валтер Бирса. Срещата започна с бърз корнер за домакините, след който Дерк Боерингер не успя да засече от сравнително удобна позиция топката в мрежата. В 13-ата миланистите се радваха. Бирса намери Кака след ъглов удар отдясно и бразилецът с глава порази целта – 1:0. При попадението на голмайстора на Шампионската лига от 2007 г. бе допусната група грешка в отбраната на Селтик, като Рикардо бе оставен да стреля с глава от 4-5 метра. Това бе 30-и гол за него с екипа на Дявола в евротурнирите и първи в ШЛ с червено-черната фланелка от шест години насам.

В тези минути Кака правеше каквото си поиска по терена и в 25-ата минута рейд на любимеца на тифозите завърши с чудесен пас към Балотели, който обаче би над вратата. В 27-ата минута Бонера изчисти точно преди Самарас да стреля по посока на вратата на Кристиан Абиати. Секунди по-късно Кака се размина с втори гол, пращайки топката покрай целта с коварен шут. В 36-ата минута Чарли Мългрю бе близо до изравняване, след верига от грешки в защитата на Милан. В крайна сметка Абиати улови кълбото.

В началото на втората част италианският страж направи спасяването на мача. В 37-ата минута Вирджил ван Дейк бе оставен непокрит, но вратарят на "росонерите" спаси майсторски удара отблизо. В 49-ата минута шотландците отново заспаха в собственото си наказателно поле и Сапата от метър-два прониза вратата Фрейзър Форстър за 2:0.

В 60-ата минута Балотели получи изгоден пас от дълбочина от капитана си Рикардо Монтоливо, който особено преди почивката бе доста спорна фигура в състава на Алегри. Нападателят напредна с топката отдясно и с шут в далечния ъгъл направи 3:0. До края срещата се доиграваше и "детелините" така и не стигнаха до гол във вратата на съперника.

Полученият резултат на "Селтик Парк" изхвърля домакините не само от ШЛ, но и от европейските турнири като цяло. Селтик вече не може да стигне дори до третото място в групата, което праща в Лига Европа. Милан пък ще има мач-финал срещу Аякс в Италия, като единствено загубата от холандците ще има фатални последици за състава на Алегри, който тази вечер ще може да заспи спокойно за първи път от доста време. Победата днес е първа за Милан през сезона далеч от "Сан Сиро".