Фулъм и Бербатов затъват още повече след поражение от Суонзи (видео)

Суонзи записа първа победа в последните си шест мача, след като надделя с 2:1 над Фулъм на "Крейвън Котидж". Поражението остави лондончани в зоната на изпадащите, като това е четвърта поредна шампионатна загуба за възпитаниците на Мартин Йол.  "Лебедите" излязоха напред в резултата след автогол на Аарън Хюз в 59-ата минута. В 64-ата минута Скот Паркър изравни, а десет минути преди края Джонджо Шелви донесе победата на Суонзи.

Очаквано Димитър Бербатов водеше атаката на домакините. Мениджърът на лондончани Мартин Йол бе направил четири промени в състава си, като Дарън Бент, Брайън Руис, Дерек Боатенг и Аарън Хюз стартираха за "котиджърс".

Титулярният страж на Суонзи Мишел Ворм се завърна на вратата на "лебедите". Хосе Каняс и Нейтън Дайър също стартираха в селекцията на Михаел Лаудруп.

Фулъм стартира силно и още в първите минути Бербатов тества Ворм с акробатичен изстрел. В 32-ата минута страхотен шут на Дарън Бент рикошира в десния страничен стълб на вратата на гостите, а малко след това изстрел с глава на Бербатов мина на сантиметри встрани от целта. Две минути преди края на първата част гостите създадоха и най-чистото положение в своя актив до момента, след като Дайър бе изведен в наказателното поле, стреля, но Стекеленбург успя да спаси с крак.

Натискът, който наложи отборът на Суонзи след почивката, даде резултат в 56-ата минута. Де Гузман центрира отдясно, Ранхел не успя да засече в малкото наказателно поле, но топката рикошира в краката на Аарън Хюз, който си отбеляза автогол за 0:1. В 64-ата минута Скот Паркър изравни щастливо, след като получи топката в наказателното поле след ъглов удар пред вратата на гостите. Халфът опита да центрира фалцово към далечната греда, но топката влече в мрежата на Ворм - 1:1.

Десет минути преди края Джонджо Шелви изведе отново Суонзи напред след индивидуален пробив и страхотен изстрел от границата на наказателното поле. В добавеното време отново Шелви пропусна да направи победата на гостите още по-изразителна.

Суонзи е на десето място с 15 точки, докато Фулъм е 18-и с пет точки по-малко.