Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:1

Славия-СУ с втора победа в шампионата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Женският отбор на Славия-СУ (София) победи като домакин ЕПУ (Перник) с 3:0 (25:17, 25: 15, 25:21) в мач от шестия кръг на дамското първенство на НВЛ,  игран в столичната зала Панайот Пондалов.

С този успех Белите реализираха втора победа досега, като с три загуби и 6 точки продължават да са на пета позиция в шампионата.

Интересното в двубоя бе, че и в трите гейма волейболистите от Перник взимаха първоначален аванс, като поддържаха водачество в резултата до средата на гейма, след което не устояваха на атаките на славистките и предаваха фронта. Невероятно, но трите части се развиха по абсолютно идентичен начин, като перничанки водеха до десета точка, а славистките правеха обрат и изравняваха при 13:13, като второто техническо прекъсване идваше при 16:13 в тяхна полза. Впоследствие  отпорът на гостенките отслабваше и волейболистките на Славия-СУ нямаха проблеми да затворят геймовете и да постигнат чиста победа.