Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Левски обърна ЦСКА-Демакс с 3:1 в дербито на кръга (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на Левски надиграха ЦСКА-Демакс 3:1 (19:25, 25:22, 25:19, 25:21) във "вечното дерби" в мач от 4-ия кръг на Националната волейболна лига за жени, който се игра в столичната зала "Христо Ботев" зала.

В първия гейм гостенките от ЦСКА успяха да се наложат, най-вече защото успяха да затруднят противника със своите сервиси. Момичетата на Юлия Иванова натрупаха цели 5 аса в тази част, за да я спечелят с 25:19.

"Червените" дръпнаха напред в резултата и в началото на втората част, като на първото техническо прекъсване имаха 4 точки аванс. С по-добра игра на своята блокада и с 4 директни точки от начален удар, в самия край на гейма Левски успя да обърне за 25:22 в своя полза.

В следващите два гейма волейболистките на Радослав Бакърджиев доминираха в зала "Христо Ботев". В третия гейм те се наложиха с убедителното 25:19 благодарение на 6-те аса, които записаха в тази част.

В четвъртия ЦСКА не успя да намери достатъчно силно противодействие на атаките на "сините" в атака, за да ги спре по пътя към крайното 25:21 в гейма и 3:1 в мача.

Топреализатор на мача Симона Димитрова, която заби цели 8 аса за общо 19 точки в полза на шампионките. Гергана Димитрова добави 18 точки за ЦСКА.

Най-резултатна за победителките стана Мирослава Паскова, която се разписа със 17 точки, включително победната в мача.

Разпределителката и капитанка на Левски Петя Баракова също впечатли с 8 аса в мача.

С тази победа "сините" се изравниха по точки с Марица (Пловдив). Двата тима са с по 9, но софиянки имат един изигран мач повече и по-лошо геймово съотношение и остават втори в таблицата. ЦСКА пък е на четвъртото място във временното класиране.

ЛЕВСКИ - ЦСКА-ДЕМАКС 3:1 (19:25, 25:23, 25:19, 25:21)
ЛЕВСКИ: Вероника Бежандолска 10, Таня Събкова 13, Нася Димитрова 10, Мирослава Паскова 17, Гергана Петрова 11, Петя Баракова 11 - Анелия Тодорова-либеро
Старши-треньор: Радослав Бъкърджиев
ЦСКА-ДЕМАКС:  Гергана Димитрова 18, Джесика Николова 7, Ралина Дошкова 13, Силвия Кьосева 2, Симона Димитрова 19, Даниела Кънчева 2 - Патрисия Йончева-либеро (Кристина Петличка, Евелин Тююлина, Кристина Кръстева)
Старши-треньор: Юлия Иванова
Треньор: Антонина Зетова

Статистика: Боян Панталеев, статистик на ЦСКА