Гърция се тресе от радост! "Елините" излетяха за Бразилия от Букурещ

Отборът на Гърция стана поредният участник на финалите на световното първенство в Бразилия догодина. Момчетата на Фернандо Сантош направиха 1:1 при гостуването си на Румъния в Букурещ, след като преди седмица победиха у дома с 3:1 в първата среща от баражите. И днес голмайстор за южните ни съседи бе звездата на Олимпиакос Константинос Митроглу.

Първата голяма възможност за гол се откри пред левия бек на гостите Хосе Олебас, който изскочи на отлична позиция. Ударът му обаче че избит майсторски с една ръка от вратаря Чиприан Татарушану. Стражът на румънците обаче бе безпомощен в 23-ата минута, когато Митроглу бе изведен зад гърба на отбраната в жълто и без проблеми опъна мрежата - 1:0 за "елините". До края на полувремето не се случи нищо интересно и така на домакините им останаха 45 минути на надежда.

В началото на втората част Румъния натисна здраво съперника си и това даде резултат, макар и по малко щастлив начин. Халфът Василис Торосидис засече топката в гръцката врата, което доведе до автогол и изравняване - 1:1. Това се случи в 55-ата минута и 50 000 зрители на "Национал Арена" започнаха да приканят своите да се хвърлят с все сили напред, за да вкарат поне още два гола на вратаря Орестис Карнезис.

В 75-ата минута румънците поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Гърция от страна на Олебас, но повторенията показаха, че по-скоро става дума за неволно действие. В 82-ата минута един от "елините" пробва да качи топката до ръба на космоса, но земното притегляне я върна към терена и тя за малко да изненада гръцкия вратар. За негово щастие се стигна само до корнер.

До края нов гол така и не падна и радостта остана за Гърция. Европейските шампиони от 2004 г. се класират за втори поредни световни финали, след като участваха и на турнира в ЮАР през 2010 г. Възходът на "елините" в последните години им донесе и 1/4-финал на Евро 2012, където бяха спрени от Германия. Румъния пък пропуска четвърто поредно световно първенство.

РУМЪНИЯ - ГЪРЦИЯ (1:3) МИНУТА ПО МИНУТА ГЛЕДАЙТЕ МАЧА ТУК

РУМЪНИЯ - ГЪРЦИЯ 1:1 (1:3)