Изгасна и последната искрица надежда за младежите! Словения разпиля България (видео)

Младежите на България допуснаха тежко домакинско поражение от Словения в пореден мач от европейските квалификации. Възпитаниците на селекционера Михаил Мадански загубиха с 1:5 и по този начин изгасна и последната искрица надежда за класиране. На два пъти точен за гостите бе Братанович (74,90), а по едно попадение добавиха Пучко (24), Йеленич (34) и Бенедичич (64). Почетният гол за нашия тим бе дело на Колев (28).

В днешния мач, а пък и в този от петък срещу Дания ясно проличаха две основни неща. Младите футболисти на България по нищо не отстъпват на своите връстници чисто спортно-технически. Но всичко хубаво спира дотук. В тактически план нашите момчета са кръгла нула. За това разбира се вина не носи само Мадански, а и клубните треньори. Що се касае до дисциплината на терена, оценката е само една - слаб две. Силно впечатление направи, че повечето играчи правят каквото си искат на терена, без да се съобразяват с нищо. Задържат излишно топката, не подават навреме и т.н, и т.н.

Мачът стартира с опасна ситуация пред вратата на гостите. В 9-ата минута Колев изкочи по дясното крило и сложи топката на крака на Симеон Славчев, който от няколко метра пропусна идеална възможност да се разпише. Три минути по-късно Словения създаде инфарктно положение пред вратата на нашия тим. Вучкич бе изведен на добра позиция, но опитът на играча на Нюкясъл да прехвърли стража Конов бе несполучлив.

Постепенно Словения успя да ноложи своя стил на игра. В 24-ата минута Пучко изкочи сам срещу вратаря и с точен удар по диагонала не остави шанс на стража Конов. Радостта на гостите бе твърде кратка. В 28-ата минута България се върна в мача след прецизна атака. Йорданов центрира остро отдясно и Александър Колев с глава опъна мрежата. Всичко хубаво за България приключи с този момент. Оттук до края на срещата на терена имаше само един отбор - този на словенците.

В 34-ата минута Мунин допусна груба грешка в защита и позволи на Йеленич да покачи на 1:2, пращайки кълбото в мрежата със силен шут в далечния ъгъл.

Втората част отново стартира с гол във вратата на младите "лъвове". В 54-ата минута Бенедичич прати топката за трети път в българската врата и по този начин до голяма степен сложи точка на спора. В 74-ата минута Братанович вкара нов гол и разликата в резултата стана доста сериозна. Футболистът се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след пас на Вучкич отблизо с глава отбеляза четвърто попадение.

В 56-ата минута Колев излезе под ъгъл срещу стража Юг, но стреля право в него. Две минути по-късно удар от фаул на Георги Миланов срещна горната греда. Между двете ситуации пред вратата на гостите, Братанович бе изведен очи в очи с Конов, но българският страж бе на висота и успя да спаси.

В 80-ата минута, очевидно изнервен от резултата Гамаков влезе грубо в краката на противников състезател и съвсем логично получи директен червен картон.

В даденото от главния съдия продължение, Братанович записа за втори път името си сред голмайсторите, оформяйки отблизо с глава крайното 1:5.

БЪЛГАРИЯ - СЛОВЕНИЯ 1:5