Инфарктна загуба изхвърли младежите от играта - обрати и три греди белязаха зрелищния мач (видео)

Младежкият национален отбор на България почти загуби шансове за класиране на Евро 2015, след като отстъпи на Дания. Зрелищният двубой на стадион "Берое" в Стара Загора завърши 2:3, а поражението остави "трикольорите" на 6 точки зад днешния съперник и на 5 зад Русия. Нашите футболисти имат и мач повече от съперниците си, а до края на квалификациите ще изиграят още само три срещи.

Юсуф Поулсен се разписа в 8-ата минута, а Едисон Йорданов изравни в 19-ата. В 27-ата минута Милен Гамаков даде преднина на "лъвовете". В 53-ата минута Яник Вестергаард с глава направи 2:2, а нов гол на Поулсен в 87-ата минута донесе победата на гостите.

Зрелището бе белязано и от три греди. В 12-ата минута Стефан Велков прати топката в напречната греда след удар с глава. В 48-ата минута Томсен направи същото след силен шут. В 78-ата минута удар на Асен Георгиев отново прати топката в гредата.

Началото на втората част на срещата пък се забави, тъй като светлините на стадион "Берое" угаснаха. Играта все пак бе подновена с 18 минути закъснение.

Селекционерът Михаил Мадански имаше доста проблеми с окомплектоването на състава за важната среща, след като в последния момент Берое прибра своя футболист Иван Горанов. Преди това ЦСКА отказа да пусне Ивайло Чочев, а Лудогорец задържа Георги Терзиев. При това положение пред вратаря Георги Китанов бяха разположени Тейнур Марем, Асен Георгиев, Стефан Велков и Илия Миланов. Симеон Славчев и Милен Гамаков играха като вътрешни халфове, а пред тях действаха Радослав Кирилов, Георги Миланов, Едисон Йорданов и нападателят Александър Колев.

Още в 5-ата минута Колев опита с удар извън наказателното поле да изненада вратаря на гостите Йенсен, но не бе точен. Две минути по-късно Поулсен получи извеждащо подаване от Хьойберг и с премерен удар покрай Китанов изведе датчаните напред.

Последва бърз отговор на родните национали, но в две добри ситуации за гол късметът бе на страната на скандинавците. В 12-ата минута Славчев центрира от фаул и Велков отправи удар с глава, но кълбото срещна напречната греда. Малко след това Колев бе изведен в отлична позиция от Георги Миланов, но с Кирилов си попречиха и шутът на първия мина над вратата.

Фортуна обаче бе на страната на България в 19-ата минута, когато Йорданов стреля от фаул, топката се отклони в бранител в червено, излъга Йенсен и се оплете в мрежата за 1:1.

Добрата игра на "лъвовете" продължи и в следващите минути. В 26-ата минута футболистите на Михаил Мадански организираха контраатака, но завършващият удар на Славчев бе отразен от вратаря. Миланов изпълни ъгловия удар и с отличен пас качи топката на главата на Гамаков, който даде преднина на родните национали.

В 40-ата минута датчаните се възползваха от разсейване в българската защита и получиха отлична възможност да изравнят, но удар на Томсен мина встрани от вратата на Китанов.

След почивката двата тима бяха готови да подновят игра и само чакаха сигнал от рефера Педро Гарсия, когато осветлението на стадион "Берое" угасна. Близо 15 минути продължи отстраняването на проблема, но дори след това не всички прожектори заработиха на пълната си мощност. Все пак в 19,28 ч. играта бе подновена при тези условия.

Съперниците започнаха на високи обороти след дългата почивка. Малко след началния съдийски сигнал Йорданов отправи опасен удар, който обаче бе отразен. Секунди по-късно Томсен разтресе напречната греда над Китанов. В 53-ата минута обаче нямаше какво да спаси младият страж на Черно море, който не реагира по най-добрия начин след центриране от фаул и Вестергаард с глава възстанови равенството.

Гостите бяха много близо до осъществяването на пълен обрат в 71-ата минута, но този път Китанов се намеси много добре и спаси удар на Туту.

В 78-ата минута българите сътвориха един от най-красивите моменти в двубоя, но удар от воле на Георгиев облиза напречната греда и излезе в аут. Няколко минути след това и Славчев можеше да се превърне в герой за България, но би покрай страничния стълб след подаване на Йорданов.

Скандинавският тим изчака търпеливо и нанесе своя удар в 87-ата минута. Поулсен бе изпуснат от защитата в бяло и зелено още в центъра на терена, направи мощен спринт и пусна топката встрани от Китанов, намирайки опразнената врата за крайното 2:3.

БЪЛГАРИЯ (U21) - ДАНИЯ (U21) 2:3
0:1 Поулсен (8)
1:1 Йорданов (19)
2:1 Гамаков (27)
2:2 Вестергаард (53)
2:3 Поулсен (87)

БЪЛГАРИЯ: Китанов, Марем, Ас. Георгиев, Велков, И. Миланов, Гамаков, Славчев, Йорданов, Г. Миланов, Кирилов, Колев (64-Бижев)

ДАНИЯ: Йенсен, Ремер, Сьоренсен, Вестергаард, Кнудсен, А. Кристенсен, Томсен, Хьойберг, Поулсен (90-Йонсон), Брок-Мадсен (61-Зооре), Туту (84-Л.Кристенсен)