Бразилия сътвори голово шоу в Маями (видео)

Бразилия прегази с 5:0 участника на Мондиал 2014 Хондурас в контрола, която се изигра в Маями, и не разочарова десетките хиляди фенове изпълнили "Сън Лайф Стейдиъм". Четири от попаденията паднаха през второто полувреме, когато Неймар и компания сериозно вдигнаха оборотите. Новата перла на Барселона не отбеляза, но беше в основата на всяка бразилска атака преди да бъде заменен в 67-ата минута от Хълк.

"Селесао" започна вяло мача. От игра отсъстваха асове като Марсело, Тиаго Силва, Дани Алвеш и Фред, а в ролята на капитан се изяви Давид Луис. Хондурасците бяха близо до откриване на резултата, но извадиха късмет топката да не попадне в мрежата. Този епизод стресна възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари.

Бернард бързо откри в 21-ата минута. След това реферите на два пъти си затвориха очите за груби фаули срещу Неймар, като в едната ситуация той откровено беше повален с ръце в наказателното поле. Дори и това "изравняване" на силите на помогна на Хондурас. През втората част бразилците изригнаха с нови четири попадения чрез Данте (55), Майкон (66), Вилиан (70), а Хълк сложи точка на спора с тупалка с левия крак.