Страхотен Цецо Соколов с 25 точки! Тренто би Кунео с 3:1 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният шампион на Италия Диатек (Тренто), където играе българската звезда Цветан Соколов, постигна трета победа в Серия А1. Възпитаниците на треньора Роберто Серниоти надделяха като гости на Бре Ланути (Кунео) с 3:1 (25:18, 25:16, 22:25, 25:23) в дербито на междинния 5-ти кръг, играно тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Пала Банка".

Така шампионите се изкачиха на 3-то място във временното класиране с 9 точки след 3 победа, 1 загуба и среща по-малко. В следващия 6-ти кръг Тренто гостува на Каза (Модена). Мачът е чак на 27 ноември (сряда) от 21,30 часа българско време. Преди това, обаче, трентинци ще приемат Андреоли (Латина), където пък играе националът Тодор Скримов, в отложен мач от 1-ия кръг. Този двубой е следващата събота (23 ноември) от 18,30 часа българско време в зала "Пала Тренто".

Срещата започна малко по-добре за трентинци, които поведоха с 4:2 след атака на Цветан Соколов и аут на френския национал и диагонал на Кунео Антонен Рузие. Разликата леко нарасна при 9:6 след атака в аут на Джорджо Де Тони от домакините. Шампионите запазиха преднината си до техническото прекъсване, което дойде при 12:9 след атака през центъра на Емануеле Бирарели. Резултатът стана 14:10 след грешка в атака на Рузие, което накара наставникът на Кунео Роберто Пиаца да вземе тайм-аут. Въпреки това, предимството на Тренто нарасна до 20:15 след атака-пайп на португалския национал Алешандре Ферейра, а след това до 22:16 след страхотна контра на Филипо Ланца. В крайна сметка Цецо Соколов и компания взеха спокойно гейма с 25:18 след грешка от сервис на влезлия като резерва за Кунео кубински разпределител Хавиер Гонсалес.

Втората част тръгна също отлично за момчетата на Роберто Серниоти, които дръпнаха бързо с 4:1 след блокада и контра през центъра на аржентинеца Себастиан Соле и ас на Алешандре Ферейра. Разликата продължи да расте до 8:3 след атака и ас на Цецо Соколов и 10:4 след блокада на Емануеле Бирарели. Техническата пауза пък дойде при резултат 12:5 след блок-аут на Филипо Ланца. Независимо от усилията на Кунео, трентинци запазиха предимството до 15:8 и даже леко го увеличиха на 17:9 след две блокади на Цецо Соколов. Гостите от Тренто направиха резултата 22:13 след поредна силна контра на Цецо Соколов, след което без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:16 след нова атака на българския диагонал.

Третият гейм стартира равностойно до 3:3, след което Кунео поведе с 5:3 след атака на Антонен Рузие и грешка в нареждането на Тренто. Въпреки тайм-аута за Роберто Серниоти, разликата леко нарасна до 7:4 след грешка в атака на Цецо Соколов. Играта продължи точка за точка до 12:9 след нова успешна атака на Рузие. Постепенно трентинци успяха да изравнят при 16:16 след грешка от сервис на разпределителя на Кунео Хавиер Гонсалес и успешна контра на Цецо Соколов и даже дръпнаха със 17:16 след страхотна единична блокада на българската звезда. Домакините направиха обрат за 19:18 след атака през центъра на Джорджо Де Тони и блокада на влезлия като резерва Аймоне Алети. Последва атака в аут на Цецо Соколов и 20:18. В крайна сметка воденият от Роберто Пиаца тим спечели гейма с 25:22 след атака в аут на Алешандре Ферейра от гостите и намали изоставането си на 1:2.

В началото на четвъртата част Кунео дръпна с 2:0 след пусната топка и мощен ас на кубинския разпределителя Хавиер Гонсалес, но Тренто веднага изравни при 2:2 след контра блок-аут на Цецо Соколов. Шампионите поведоха при 6:4 след атака на Цецо Соколов и ас на центъра Себастиан Соле. Разликата нарасна до 9:5 след две отлични блокади на Емануеле Бирарели. Трентинци запазиха преднината си до 12:8 след силна атака от втора линия на Цецо Соколов. Двата тима продължиха напълно равностойно до 20:16 след поредна успешна атака на българския диагонал. Домакините от Кунео успяха да изравнят при 21:21 след атака на Антонен Рузие, грешка на Цецо Соколов и блокада на влезлия като резерва Габриеле Маруоти. В крайна сметка Тренто спечели гейма с минималното 25:23 след блок-аут на Бирарели, а с това и мача с 3:1.

Цветан Соколов изигра поредния си страхотен мач за своя тим и отново стана най-полезен с 25 точки (4 блока, 1 ас и 59% ефективност в атака) за победата. За тима на Кунео Антонен Рузие завърши с 16 точки.
КУНЕО: Мануел Косчионе, Антонен Рузие 16, Йерун Раувердинк 4, Олег Антонов 5, Джорджо Де Тони 5, Емануел Кохут 5 - Даниеле Де Пандис-либеро (Хавиер Гонсалес 3, Аймоне Алети 2, Габриеле Маруоти 11, Андреа Маркизио-либеро)
Старши-треньор: Роберто Пиаца
ТРЕНТО: Донълд Съксо 6, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 25, Филипо Ланца 10, Алешандре Ферейра 14, Себастиан Соле 8, Емануеле Бирарели 11 - Масимо Колачи-либеро (Давид Сабо, Джакомо Синтини, Себастиано Тей-либеро)
Старши-треньор: Роберто Серниоти.

ГАЛЕРИЯ от мача КУНЕО - ТРЕНТО 1:3 - ТУК!!!