Кутровски на 1/4-финал в Шампейн

Българинът Димитър Кутровски се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Шампейн (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара. Квалификантът Кутровски победи представителя на домакините Остин Крайчек с 5:7, 7:5, 6:2 след 2 часа и 15 минути игра. 245-ият в световната ранглиста Крайчек наниза 15 аса, но 26-годишният софиянец успя да пробие подаването му четири пъти в мача, което се оказа решаващо.

Така Кутровски, който е 548-и в света в момента, си осигури 18 точки за класацията на АТР и 1460 долара. За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу друг квалифинакт Даниел Сметхърст (Великобритания). 23-годишният Сметхърст е 485-и в световната ранглиста в момента и няма съществени резултати като професионалист. Кутровски победи британеца с 6:3, 6:0 на турнир от сериите "Фючърс" в Хюстън в началото на октомври в единствения мач помежду им досега.