Kутровски се класира за втория кръг в Шампейн

Българинът Димитър Кутровски се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Шампейн (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара. Квалификантът Кутровски победи поставения под номер 4 представител на домакините 4 Алекс Кузнецов (САЩ) с 6:4, 6:2 за 79 минути.

26-годишният софиянец не допусна пробив в срещата и успя да спечели на три пъти геймовете, в които 142-ият в света Кузнецов сервираше, въпреки че съперникът му наниза цели 13 аса. Така Кутровски който е 548-и в света в момента, си осигури 10 точки за класацията на АТП и 860 долара. За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу друг американец Остин Крайчек.

23-годишният Крайчек е 245-и в световната ранглиста в момента. Двамата са си разменили по една победа в изиграните досега две срещи помежду си на Фючърси в САЩ. Кутровски печели с 1:6, 6:2, 6:0 през 2009 година, а през следващия сезон Крайчек влиза реванш след 7:6(5), 0:6, 6:2.