Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 7:0

“Българският” Динамо (Букурещ) продължава победния си ход в Румъния

Продължава победният ход на Динамо Ромпрест (Букурещ) в женското първенство на Румъния. С Мария Каракашева, Цветелина Заркова и Диана Ненова в основната си седморка, столичният гранд разгроми гостуващия СКМ У (Крайова) с 3:0 (25:10, 25:12, 25:21) и е лидер в класирането след шестия кръг с актив от 17 точки и 18:2 гейма.

Другият “български“ тим в шампионата инкасира втората си загуба.  Воденият от Атанас Петров и Мартин Живков Медичина (Търгу Муреш) отстъпи като гост пред новака КСМ Търговище (Търговище) с 2:3 (18:25, 18:25, 25:19, 25:18, 13:15).  Габриела Цветанова отново бе в стартовия състав на Медичина. Отборът от Търгу Муреш заема четвъртото място в таблицата с 13 точки от 4 победи и 2 загуби.