Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Нови победи за “българските“ Динамо и Медичина в Румъния

И двата отбора с българско участие се поздравиха с победи в петия кръг от женското първенство на Румъния.  Динамо Ромпрест (Букурещ) обаче загуби първата си точка за сезона.  С българските националки Цветелина Заркова, Мария Каракашева и Диана Ненова в основния състав, столичният гранд надви като гост Волей Алба (Блаж) с 3:2 (16:25, 12:25, 26:24, 26:24, 15:10) след пълен обрат от 0:2 гейма.

Медичина (Търгу Муреш) на волейболистката Габриела Цветанова и треньорите Атанас Петров и Мартин Живков пък разгромиха у дома Рапид (Букурещ) с 3:0 (25:14, 25:21, 25:14).

Двата “български“ тима са на първите две места във временното класиране.  Динамо е с 14 точки от пет мача, а Медичина е с 12 точки от четири мача.  Утре момичетата на Наско Петров гостуват на шампионските от Щиинца (Бакъу) в отложен мач от четвъртия кръг, а шестият кръг е на 9 ноември.