Тодор Скримов слаб, Латина с трета поредна загуба в Италия

Продължава слабото представяне на отбора на национала Тодор Скримов Андреоли (Латина) от началото на сезона в Италия. Скримов и съотборниците му загубиха мача си от 4-ия кръг на Серия А1 като гост от Тоно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) с 0:3 (16:25, 21:25, 22:25).

Андреоли бе истински кошмар за южняците от Вибо Валентия, които не бяха печелили срещу този съперник от 11 октомври 2009. От тогава в 7-те мача тимът от Латина бе постигал 7 победи.

Бившият италиански национал Алберто Чизола, който през миналия сезон бе резерва в Латина, заби 13 точки (2 аса, 4 блока, 39% ефективност в така, 53% перфектно и 69% позитивно посрещане) за успеха на Вибо Валентия, а аржентинският национал Пабло Крер добави 12 точки (3 аса, 5 блока). Марчело Форни се отчете с 8 точки (6 блока).

Тодор Скримов започна мача като титуляр за Латина, но бе сменен във втория гейм и се появи като резерва в третия. Скримов записа едва 1 точка (33% ефективност в атака. Андреас Фрагос стана най-резултатен за Латина с 13 точки (1 ас, 4 блока).

Така Латина допусна трета поредна загуба без да спечели и гейм и заема последното място в Серия А1 без спечелена точка. Вибо Валентия записа  втората си победа и с актив от 6 точки е 6-ти.

В следващия 5-ти кръг на 17 ноември Латина приема Малфета, а Вибо Валентия гостува на Каза в Модена.

ТОНО КАЛИПО КАЛАБРИЯ (ВИБО ВАЛЕНТИЯ) - АНДРЕОЛИ (ЛАТИНА) 3:0 (25:16, 25:21, 25:22)

ВИБО ВАЛЕНТИЯ: Патрик Щоервалд 2, Марчело Форни 8, Алберто Чизола 13, Павло Креер 12, Мауро Гавото 10, Франтишек Огурчак 10 - Алесандро Фарина-либеро (Анхел Тринидад, Симоне Сарданели-либеро)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ЛАТИНА: Кармело Джито 11, Даниеле Сотиле, Петер Михалович 7, ТОДОР СКРИМОВ 1, Андреас Фрагос 13, Петер Виерхес 4 - Салваторе Росини-либеро (Джейсън Де Роко 1, Давиде Канделарио, Матео Парис, Серхио Нода Бланко 12, Армандо Торес 1)
Старши-треньор: Роберто Сантили.