Тодор Скримов и Андреоли (Латина) тръгнаха с лесно 3:0 в "Чалъндж къп"

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият италиански отбор Андреоли (Латина) започнаха по отличен начин участието си в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Скримов и съотборниците му биха категорично у дома словашкия Хемес (Хумене) с 3:0 (25:13, 25:18, 25:21) в първи мач от 2-ия предварителен кръг, игран снощи пред едва малко над 500 зрители в зала "Пала Бианкини".

Срещата-реванш е чак на 27 ноември (сряда) от 19,00 часа българско време. При нов успех Латина ще се класира за 1/16-финалите, където ще срещне белгийския Прекура (Антверпен).

Срещата започна отлично за домакините, които бързо поведоха с 3:0 и 6:2 след силна игра на Кармело Джито и Тодор Скримов. Техническата пауза дойде при 8:3, след което разликата нарасна до 14:6 след грешка на Миколай Сарнецки и блокада на Морис Торес. Второто техническо прекъсване дойде при 16:7, след което преднината набъбна до 18:9 след нов блок на Торес и 23:11 след ас на Скримов и контра на Торес. В крайна сметка Латина взе гейма с разгромното 25:13 след грешка на словаците.

Волейболистите на Латина продължиха със силната си игра и във втората част, като дръпнаха с 6:2 след два аса на гърка Андреас Фрагос, блокада на Торес и контра на Джито. Първото техническо прекъсване отново дойде при резултат 8:3, след което въпреки усилията на Хемес се запази и даже се увеличи до 13:7 след грешка на влезлия като резерва Мартин Павелка. Втората пауза дойде при 16:10, след което последваха блокада на Торес, грешка на Милан Яворцик от гостите и блок на белгиеца Пиетер Верхеес и 19:10. Момчетата на треньора Роберто Сантили без проблеми затвориха гейма при 25:18 след атака на Торес.

Третият гейм тръгна по-добре за гостите от Хемес, които успяха да поведат с 4:2 и 8:6. Постепенно разликата нарасна до 12:7 след ас на Якуб Хринак и блокада на Милан Мизерак. Латина реагираха веднага и успяха да намалят до 13:15 след блокада на разпределителя Даниеле Сотиле и контра на Торес, а след това до 15:16 след блокада на Фрагос. Италианският тим даже изравни при 17:17 след грешка на Якуб Йошак от гостите и дори поведе с 20:19 след ас на Фрагос. Домакините увеличиха преднината си до 23:20 след блокада на Верхеес и нова грешка в атака на Павелка, след което спечелиха гейма с 25:21 след ас на Торес, а с това и мача с 3:0.

Тодор Скримов игра цял мач и завърши със скромните 5 точки. Най-полезни за Латина пък станаха Андреас Фрагос и Морис Торес с по 15 точки за победата. За тима на Хемес Миколай Сарнецки завърши с 11 точки.

АНДРЕОЛИ (ЛАТИНА, ИТАЛИЯ) - ХЕМЕС (ХУМЕНЕ, СЛОВАКИЯ) 3:0 (25:13, 25:18, 25:21)
ЛАТИНА: Пиетер Верхеес 7, Даниеле Сотиле 3, Андреас Фрагос 15, Кармело Джито 4, Морис Торес 15, ТОДОР СКРИМОВ 5 - Салваторе Росини-либеро (Матео Парис, Серхио Нода 2, Давиде Канделаро 3)
Старши-треньор: Роберто Сантили
ХЕМЕС: Якуб Хринак 1, Милан Яворцик 7, Милан Мизерак 5, Миколай Сарнецки 11, Петер Бена 1, Якуб Йошак 5 - Радослав Шимчак-либеро (Якуб Балисин, Мартин Павелка 1, Петер Млинарчик 1, Милан Лизала, Матеуш Лешчавски)
Старши-треньор: Рихард Вълколински.