Мораеш и компания разгромиха лидера в Украйна

Металург (Донецк) разби с 3:0 Металист (Харков) и попречи на гостите да се върнат на първото място в първенството на Украйна. Бившите футболисти на ЦСКА Жуниор Мораеш и Грегъри Нелсън бяха титуляри за Металург, а Велизар Димитров, който лекува контузия, бе пуснат да се прибере в България и дори изгледа дербито ЦСКА - Лудогорец (0:2).

Металург нямаше загуба у дома в 15 поредни мача, но пък футболистите на Мирон Маркевич изобщо не познаваха вкуса на поражението от началото на сезона. Освен това, гостите бяха длъжни да спечелят, за да изместят от първата позиция Шахтьор (Донецк).

Джордже Лазич откри за Металург в 23-ата минута, а в 32-ата Чечер покачи на 2:0. След почивката гостите се втурнаха в атака, но десет минути преди края автогол на Пшеничних реши всичко. Металист завърши с човек по-малко заради червения картон на Гоменюк.

В класирането води Шахтьор с 35 точки, пред Металист с 34 (мач по-малко), Черноморец с 32, Днипро с 31 (два мача по-малко) и Динамо К с 30.

Металург (Донецк) - Металист (Харков) 3:0
1:0 Лазич (23)
2:0 Чечер (32)
3:0 Пшеничних (80) авт.