Шахтьор поведе в Украйна след победа срещу отбора на Грозни

Шахтьор (Донецк) си върна първото място в украинското първенство след трудна победа с 2:0 срещу Ховерла. Шампионите стигнаха до успеха през второто полувреме с попадения на Кривцов и Едуардо. Преди това съставът на Ховерла, воден от бившия старши треньор на Левски Вячеслав Грозни, създаде доста проблеми на гостите. Румънците Даниел Никулае и Разван Кочиш бяха най-активни за домакините, но след почивката разликата в класите си каза думата и Шахтьор отбеляза два гола.

Тимът на Мирча Луческу вече има 35 точки, а втория Металист (Харков) е с 34, но и два мача по-малко. Трети с 31 точки е Днипро, следват Черноморец (Одеса) и Динамо (Киев).