След Челси Нюкасъл удари и Тотнъм, уникални спасявания на Крул отказаха "шпорите" (видео)

Нюкасъл записа втора поредна победа над водещ лондонски тим, след като "свраките" спечелиха с 1:0 срещу Тотнъм на "Уайт Харт Лейн". Преди седмица възпитаниците на Алън Пардю надиграха и Челси. Единственият гол днес реализира Лоик Реми в 13-ата минута, но над всички бе вратарят на Нюкасъл, който направи над дузина феноменални спасявания, с които отказа нападателите на Тотнъм.

42-годишният Брад Фридъл застана на вратата на "шпорите", като от медицинският щаб на тима са предпочели да дадат почивка на Юго Лорис, който получи удар в главата по време на двубоя с Евертън през миналата седмица.

Алън Пардю заложи на същия състав, който победи Челси.

Гостите започнаха силно и в рамките на няколко минути създадоха три добри възможности за гол. Първо Фридъл спаси последователно удари на Дебюши от дистанция и на Кабай. В 13-ата минута Гуфран открадна топката от Паулиньо, след което изведе добре Реми. Французинът премина елегантно покрай Фридъл за 0:1. Две страхотни намеси на Тим Крул до края на първата част съхраниха аванса на "свраките". Първо холандецът спаси удар с глава на Солдадо, а в самия край изби виртуозно и шут на Паулиньо.

В 50-ата минута отново Крул спаси отбора си, избивайки удар на Ериксен от около десетина метра. Три минути след това отново вездесъщият холандец бе на висота. Сигурдсон изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в главата на Тиоте и промени траекторията си, но Крул някак си успя да избие, а след това да се намеси при добавката на Кабул. Последваха нови спасявания на  стража - след шутове на Таунзенд и Паулиньо. В 84-ата минута и гредата бе в помощ на Нюкасъл след удар с глава на Вертонген.

В крайна сметка "свраките" удържаха на натиска на Тотнъм и записаха втора поредна победа.

Тотнъм е на шесто място с 20 точки, докато Нюкасъл вече има само три по-малко и заема девета позиция.