Прекратиха мач на Ботев (Пловдив)

Ветераните на Ботев победиха служебно с 5:0 ветераните на Враца в мач-реванш от 1/2 финалите от Републиканското първенство. В първия мач "канарите" бяха загубили с 1:2, но с днешната победа и общ резултат 6:2 се класират на финал.

Реваншът се игра на централния терен на базата на "жълто-черните" в Коматево и бе изгледан от около 100 зрители, 40 от които бяха гостуваща агитка, която бе организирана с автобус. "Канарчетата" доминираха тотално и направиха куп пропуски пред противниковата врата. В средата на първата част резултатът бе открит, а автор на попадението бе Георги Букорешлиев.

След почивката доминацията на пловдивчани продължи и влезлият като смяна Манол Георгиев асистира на Стефан Учиков, който останал очи в очи с вратаря на Враца направи 2:0. В 58-ата минута Андрей Андреев се откъсна от защитата на врачани и бе фаулиран пред наказателното поле на гостите. Последваха бурни протести от страна на гостите, за което главният съдия показа червен картон на футболист на Враца. Недоволството на гостуващия тим се засили и съдията реши да прекрати двубоя, като по този начин "жълто-черните" записаха служебна победа с 5:0.

Съставът на Ботев: Тихомир Тодоров, Петър Пенчев, Кирил Андонов, Георги Андонов, Иван Кочев (к), Иван Добревски, Костадин Видолов, Христо Стаев, Стефан Учиков, Андрей Андреев, Георги Букурещлиев (41- Манол Георгиев)

снимка: botevplovdiv.bg