Черно море и Ботев решават всичко в Пловдив, гостите останаха без агитка на "Тича" (видео)

Отборите на Черно море и Ботев (Пловдив) разочароваха с представянето си в първата среща от 1/8-финалния сблъсък за Купата на България. Двата тима завършиха 0:0 и всичко ще се реши на стадион "Христо Ботев". Ответният двубой е на 17 ноември (неделя) от 13,30 часа.

В 66-ата минута "бултрасите" си тръгнаха от отделения за тях сектор на стадион "Тича". Впоследствие стана ясно, че част от тях са напуснали сектора на почивката между двете полувремена с намерението да се върнат за второто полувреме. По неясни причини обаче това не им е било позволено. Заради това останалите фенове на "жълто-черните" напуснаха своите места в знак на съпричастност. В края на срещата съвсем малка част от тях се беше позиционирала в съседния сектор и догледа двубоя.

"Моряците" заложиха на десет от играчите, които надвиха ЦСКА през уикенда. Единствено Даниел Георгиев отстъпи мястото си на Тодор Паланков. Те обаче бяха без своя треньор Георги Иванов, който бе наказан за една среща след мача с "армейците".

Станимир Стоилов пък не можеше да разчита на Бобан Грънчаров и Иван Цветков. Двамата започнаха като титуляри при успеха с 2:1 срещу Литекс, но на "Тича" Елведин Джинич и Станислав Костов ги заместиха.

Гостите бяха по-опасният тим през първата част. Още в 5-ата минута те имаха възможност да поведат в резултата, но Ромарио Кортзорг не успя да нанесе точен удар след подаване на Вандер Виейра. Последва дълъг период на равностойна игра, в който варненци владееха повече топката, но без да стигнат до положение пред Адам Стаховяк. Минути преди почивката "канарчетата" стигнаха до ново положение за гол. Ромарио центрира от фаул, Анисе Абел изскочи от задна позиция и стреля с глава, но Георги Китанов изби в корнер.

През второто полувреме варненци бяха по-дейни, но се задоволиха с един изстрел от сериозна дистанция, който обаче премина високо над вратата. "Канарчетата" пък показаха, че са доволни на нулевото равенство и спокойно дочакаха края на срещата.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ПД) 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: Китанов, С. Александров, Котев, А. Александров, Венков, Бергонси (62-Д. Георгиев), Паланков, Окоро (62-Коконов), Илиев, Райков, Бакари (75-Петров)

БОТЕВ (ПД): Стаховяк, Христов, Джинич, Енрике, Иршак, Сърмов, Вандер (87-Дяков), Анисе (71-Ив.Цветков), Ромарио, Костов (79-Домовчийски)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Райков (ЧМ); Вандер (Б)
СЪДИЯ: Никола Попов
СТАДИОН: "Тича"