Джокович на 1/2-финал след успех над Дел Потро

Новак Джокович се присъедини към Рафаел Надал на полуфиналите на финалния турнир на АТP след победа над Хуан Мартин Дел Потро с 6:3, 3:6, 6:3. Сръбският тенисист записа втори успех в група "Б", след като преди това се наложи и над Роджър Федерер. Защитаващият титлата си Джокович спечели първия сет срещу Дел Потро, след като направи пробив за 4:2 и след това спечели с 6:3. Вторият се разви по идентичен начин, само че пробивът бе в полза на Дел Потро, който спечели с 6:3 и изравни. Третата решителна част отново бе в полза на Джокович, който отново направи ключов пробив в шестия гейм и след ново 6:3 приключи мача в своя полза.

"Дел Потро има един от най-силните сервиси в тениса и един от най-агресивните форхенди. Затова трябваше съм концентриран за всяка топка", коменира Джокович. Утре в директен сблъсък за второто място на полуфиналите от група "Б" ще се срещнат Федерер и Дел Потро.