Томис на Мартин Стоев с втора загуба в ШЛ след 1:3 срещу Ястржембски (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният шампион на Румъния Томис (Констанца), който е воден от Мартин Стоев и където играят бившия разпределител на България Андрей Жеков, либерото Владислав Иванов - Лимона и бившия играч на Марек Дмитрий Бахов, допусна втора загуба в Шампионската лига. Воденият от Стоев тим отстъпи вкъщи на полския Ястржембски Венгел с 1:3 (25:22, 19:25, 15:25, 20:25) в мач от 3-ия кръг в Група "F", игран тази вечер пред над 1000 зрители в спортната зала на Констанца.

Така момчетата на Стоев са на 3-то място във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 2 загуба. В следващия 4-ти кръг Томис връща домакинството на Ястржембски. Срещата е чак на 3 декември (вторник) от 19,00 часа българско време.

Срещата започна по-добре за домакините от Томис, които поведоха с 8:5. Последва обрат до 10:9 за Ястржембски, но постепенно воденият от Мартин Стоев тим успя да си върне преднината при 17:14 благодарение на отличната игра на Андрей Жеков, испанския национал Исраел Родригес и египетския диагонал Реда Хайкал. Въпреки усилията на полския тим, Томис взе гейма с 25:22. Волейболистите на Ястржембски наложиха лесно своето темпо на игра и дръпнаха с 5:2 и 8:5 в началото на втората част. Момчетата на италианския наставник Лоренцо Бернарди продължиха да поддържат разликата до 12:8, 16:13 и 21:17, след което спокойно затвориха гейма при 25:19 в своя полза.

Третият гейм тръгна напълно равностойно до първата техническа пауза, която дойде при 8:7 за Ястржембски. Последваха силни минути на полския национал Михал Кубяк и разликата нарасна до 16:12 след два аса и една контра от негова страна. Преднината на поляците продължи да расте до 21:13 и въпреки смените направени от Мартин Стоев, Ястржембски спечели гейма с убедителното 25:15. Последната четвърта част се разви по подобен сценарий. След равностойното начало, Ястржембски дръпна с 3-4 точки в резултата и в крайна сметка спечели гейма с 25:20, а с това и мача с 3:1.

Андрей Жеков, Дмитрий Бахов и Владислав Иванов играха цял мач за Томис. Жеков завърши с 4 точки (2 блока), а бившият играч на Марек Юнион Ивкони се отчете с 11 точки (1 ас, 48% ефективност в атака, 54% позитивно и 41% перфектно посрещане). Българското либеро пък приключи с 57% позитивно и 36% перфектно посрещане). Най-полезни за шампиона на Румъния станаха испанският национал Исраел Родригес (2 блока, 57% ефективност в атака, 61% позитивно и 46% перфектно посрещане) и египетският диагонал Реда Хайкал (3 блока и 38% ефективност в атака) съответно с 18 и 15 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.

За гостите от Полша националът Михал Кубяк (3 блока, 4 аса, 27% ефективност в атака, 50% позитивно и 25% перфектно посрещане) и белгийският център Симон Ван Де Вуурде (4 блока и 75% ефективност в атака) забиха съответно 14 и 13 точки за победата.
ТОМИС: Реда Хайкал 15, АНДРЕЙ ЖЕКОВ 4, Жоао Карлош Масинатори 6, Андрей Спину 5, ДМИТРИЙ БАХОВ 11, Исраел Родригес 18 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Разван Танасеску, Драгош Павел 3, Андрей-Александру Стоян, Адриан Ачобанитей)
Старши-треньор: МАРТИН СТОЕВ
ЯСТРЖЕМБСКИ: Михал Ласко 12, Кжиштоф Гиерчински 2, Ален Пайенк 12, Михал Масни 2, Симон Ван Де Вуурде 13, Михал Кубяк 14 - Дамиан Войташек-либеро (Якуб Попивчак, Матеуш Малиновски, Роб Бонте, Дмитро Филипов 1)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди.

ГАЛЕРИЯ от мача ТОМИС - ЯСТРЕЖЕМБСКИ 1:3 - ТУК!!!