Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Маркес оптимист преди предстоящия грандиозен финал в MotoGP

Марк Маркес признава, че забележителният му триумф в Мото2 на пистата във Валенсия през миналата година го кара да се чувства оптимист за предстоящия грандиозен финал в MotoGP.

Испанската сензация на Хонда потегли от дъното на решетката през миналата година и успя да триумфира, въпреки мократа писта.

Маркес води в класирането със само 13 т. пред Хорхе Лоренсо. Последният навакса 31 т. в последните шест състезания.

Марк казва, че няма да се фокусира толкова много върху това положение.

"Имал съм добри състезания във Валенсия. Пазя много добри спомени от миналогодишната надпревара в Moто2. Винаги съм се опитвал да давам най-доброто от себе си точно на това трасе. Времето ще окаже влияние, тъй като там винаги е променливо. Очаквам с нетърпение да се кача отново върху мотора си. Ще дам най-добро от себе си", заяви Маркес.

Марк може да си гарантира титлата в MotoGP за този сезон, ако завърши на четвърто или по-високо място, независимо от това къде ще се класира Лоренсо.

Ако успее да постигне това, то той ще бъде първият състезател от 35 години насам, който печели титлата в дебютния си сезон.