Маркиньос с 11-и гол, Локо (Сф) вече гледа към първата половина

Отборите на Локомотив (София) и Любимец завършиха при резултат 1:0 в мач от 16-ия кръг на "А" група. Маркиньос вкара единственото попадение в 49-ата минута и вече има 11 гола в шампионата. С новия успех "червено-черните" натрупаха 22 точки и вече не крият амбициите си за място в първата половина на класирането.

През първата част "железничарите" се отчетоха с два далечни удара на Маркиньос и един на Евертон Джилио Том, които обаче не затрудниха Диян Вълков. Иван Минчев от около 25 метра отправи единствения шут към вратата на Валентин Галев до почивката.

Най-чистото положение бе създадено в 45-ата минута, когато Димитър Илиев се освободи от отбраната на гостите и стреля, но защитник на Любимец изчисти непосредствено пред голлинията.

Веднага след подновяването на играта домакините усилиха натиска и в 49-ата минута стигнаха до попадение. Илия Мунин не успя да изчисти добре топката, прати я точно пред Маркиньос, който с хубав удар от разстояние вкара поредното си попадение в елита.

До края на мача "червено-черните" се задоволиха с няколко далечни изстрели на Гаел Нлундулу и Маркиньос. Гостите отвърнаха с неточни шутове на Орлин Орлинов и Иван Вълчанов.