Валенсия най-сетне се зарадва (видео)

Отборът на Валенсия прекъсна серията си от три шампионатни загуби след успех с 1:0 над Хетафе като гост в обеден мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Дорлан Пабон отбеляза единствения гол в 40-ата минута. Успехът качи "бланкинегрос" на деветото място. Хета остава на шесто място.

Мирослав Джукич подреди 4-3-3, залагайки в центъра на атаката на младока Пако Алкасер. Луис Гарсия Пласа заложи на 4-2-3-1 и Чиприан Марика в нападение.

Първата опасност дойде в третата минута от крака на Педро Леон - изстрел от 25 метра. В осмата Диего Алвеш спаси удар с глава на Марика. В 12-ата минута стражът на "прилепите" се контузи след сблъсък с Леон и беше сменен. В 23-ата Алкасер нацели греда след центриране на Антонио Бараган.

В 30-ата сантиметри не стигнаха на 20-годишния нападател. В 37-ата Алексис Руано за малко не си отбеляза автогол. В 40-ата гостите от "Местайя" съумяха да вкарат. Новото попълнение Дорлан Пабон реализира превъзходен гол с изстрел от 25 метра, макар да се подхлъзна. В 44-ата Пабло Пиати не завърши добра контра на "бяло-черните".

И през втората част валенсианци бяха по-активни и търсеха по-упорито гола. В 52-ата Евер Банега стреля, но Мигел Анхел Моя улови. Две минути по-късно остър пас на аржентинеца не намери получател. В 66-ата Висенте Гуаита улови удар на Пабло Сарабиа след прекрасно центриране на Леон. В вратарят на "прилепите" отрази шут на Серхио Ескудеро. В 91-вата Феде Кантабия изпусна нарисуван гол. В 94-ата Хайме Гавилан изпусна да донесе точка на "сините" от Южен Мадрид.

Снимки: Getty Images/Guliver