Милан се сгромоляса с пълна сила, тифозите скочиха на Галиани (видео)

Кошмарите на Милан продължават с пълна сила. "Росонерите" отстъпиха пред Фиорентина с 0:2 пред своите тифози на "Сан Сиро", които изпратиха любимците си и треньора Масимилиано Алегри с бурни освирквания след загуба №5 от 11 кръга, която остави тима на 18 точки от лидера Рома, но "вълците" имат и мач по-малко.

Мануел Варгас (27) и Борха Валеро (74) бяха точни за "виолетовите", които постигнаха трета поредна победа над "червено-черните" в Милано в мач от Серия "А".

Тимът на домакините създаде едва едно чисто положение за гол през целия мач, което напълно оправдава загубата. Играчите на Винченцо Монтела пък продължават страхотното си представяне и си върнаха на 18-кратните шампиони, след като в последния момент в края на миналия сезон миланският гранд ги измести от тазгодишното участие в Шампионската лига.

С актив от 21 точки тимът от Флоренция се изкачи на четвърто място. Милан пък с едва 12 точки след 11 срещи е на 10-о място и мечтата да се класира трети през този сезон, за да си гарантира участие в ШЛ и догодина, е напът да се изпари.

Бившият капитан на Милан Масимо Амброзини излезе като титуляр за състава на "виолетовите" след 16 сезона в Милано, но се контузи и напусна принудително в 34-ата минута.

Той първо бе посрещнат с овации, а след това изпратен с аплодисменти от целия стадион.

Мануел Варгас даде преднина на гостите след удар от фаул в 27-ата минута. Топката рикошира в крака на ганаеца Съли Мунтари и спря в мрежата на Габриел. Преди това двата състава пропуснаха по едно положение.

В даденото продължение на първата част Балотели при опит да търси дузпа получи контузия, но въпреки това остана на терена.

В 55-ата минута "росонерите" искаха втори жълт картон за Алберто Акуилани, но реферът Мацолени му го спести. Мбайе Нианг и Рикардо Сапонара се появиха за домакините, но положения пред Нето продължаваха да липсват. Това изнерви Балотели, който получи пореден глупав жълт картон и ще пропусне гостуването на Киево заради наказание. Джузепе Роси пък отстъпи мястото си на Хоакин.

Именно последният проби с лекота през Сапонара, който дебютира на "Сан Сиро". Испанецът центрира, Габриел сбърка при опита си да избие и прати топката на крака на Борха Валеро, който удвои в 74-ата минута.
Халфът се разписа и преди година срещу "росонерите" за успеха с 3:1 на същия стадион.

Сапонара пропусна да намали още в следващата атака с най-чистото положение за своя отбор. Агитката на Милан започна да протестира срещу ръководството за трансферната политика и най-вече, че не бе подсилена защитата и халфовата линия през лятото с големи транспаранти. Алегри и играчите на тима бяха освирквани, докато Адриано Галиани напусна трибуната веднага след попадението на испанеца. Останалата част от публиката също аплодираха протестите на "Курва Суд".

След няколко дни предстои тежко гостуване в Шампионската лига срещу Барселона за намиращия се в криза тим на Милан.