Скандал, цирк, фарс: гол с ръка и победа за Алмерия (видео)

Отборът на Алмерия надви с 1:0 гостуващия Валядолид в среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Родриго Риос - Родри отбеляза с ръка в 38-ата минута. Съдията Мунис Фернандес пренебрегна множеството протести на гостите и посочи центъра. Същият този роден в Белгия испански съдия е заплашен от изключително сериозно наказание. Той беше на мушката след много спорните си решения в мачовете Барселона - Севиля (3:2) и Елче - Реал Мадрид (1:2).

Още в петата минута вратарят на домакините Естебан изби в корнер след остро центриране на Патрик Еберт. Секунди по-късно Еберт шутира встрани. В 18-ата Родри прати топката в ръцете на Диего Мариньо. В 31-вата стражът на "бяло-виолетовите" сбърка детински, но Родри не можа да стреля. След изпълнения корнер юношата на Барселона опъна мрежата, но след фаул срещу вратаря.

Истински фарс се разигра в 38-ата минута. Сусо центрира, Родри плонжира, но вместо с глава игра с ръка и вкара. Съдията невъзмутимо зачете попадението и това със сигурност ще предизвика сериозен отзвук на възмущение. Самият голмайстор се зарадва бурно и направи салто. Оттук нататък срещата вървеше, белязана от огромната грешка. В 74-ата изнервената звезда на Валядолид Еберт беше изгонен с втори жълт картон.

Това е втора поредна победа за южняците и с нея те се вдигнаха от последната позиция в подреждането. Тимът от Кастийя и Леон е 13-и.

Снимка: "Марка"