Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Неудържимият Байерн изравни славен рекорд след сериозен тест (видео)

Великият Байерн (Мюнхен) записа нова славна страница в пребогатата си история, след като изравни 30-годишния рекорд на Хамбургер ШФ от 36 поредни мача в Бундеслигата без загуба. Това стана факт, след като днес шампионите много трудно надвиха Хофенхайм с 2:1 като гости в среща от 11-ия кръг. Домакините оказаха сериозна съпротива и не бяха далеч от сензацията. Те дори поведоха в 34-ата минута след груба грешка на Мануел Нойер и попадение на Никлас Сюли. Пет минути след това Марио Манджукич изравни, а в 75-ата минута Томас Мюлер осъществи обрата. С този успех отборът на Джосеп Гуардиола се завърна на върха с точка преднина пред Борусия (Дортмунд).

Баварците могат да се превърнат в абсолютни господари на Бундеслигата, ако след седмица не загубят от Аугсбург у дома. Тогава вече те ще поставят ново върхово постижение за поредни двубои без поражение - 37.

Днес Пеп не можеше да разчита на контузения Ариен Робен, а Тони Кроос, който също имаше болежки, беше записан сред резервите. Сред титулярите след възстановяване от контузия се завърна Хавиер Мартинес, което прати Филип Лаам на обичайния му пост в дясно на защитата.

В 12-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Мартинес срещу Роберто Фирмино, но съдията не уважи претенциите им. Изненадващо първата голова възможност на сметката на шампионите се откри пред Лаам. В 16-ата минута капитанът беше оставен сам зад защитата. Той проби по дясното крило, стигна на метър от вратата, но там стреля в тялото на Коен Кастеелс. В 27-ата минута Мартинес с глава пропусна отблизо. Пет минути по-късно Франк Рибери пробва да порази целта от воле, но шутът му беше слаб.

В 30-ата минута и гостите поискаха дузпа, след като Марио Гьотце падна в наказателното поле на Хофе. Повторенията показаха, че по-скоро става дума за симулация и реферът Тобиас Велц правилно си замълча.

И както Байерн имаше пълно превъзходство, изведнъж тимът се оказа догонващ. В 34-ата минута Нойер подцени центриране от корнер и изпусна топката в краката на Никлас Сюле, който с лекота вкара за 1:0. Това шокира баварците, които за известен период не знаеха къде се намират. Само две минути след гола на Хофе Кевин Фоланд пропусна да направи 2:0 от няколко метра. Секунди по-късно Нойер се реваншира с майсторско спасяване.

Вездесъщият Рибери обаче успя да вдигне тима си на крака. В 39-ата минута той стреля от фаул, топката се отклони в тялото на Марио Манджукич и залъга вратаря Кастеелс за 1:1.

Играчите на Хофе започнаха по-добре втората част и поставиха именития си съперник под напрежение. "Червените" успяха да отговорят с опасен удар с глава на Данте в 53-ата минута, но две минути по-късно защитата проспа отлично извеждащо подаване към Фоланд, който от въздуха не уцели вратата. В 66-ата минута младежкият национал на Бундестима отново внесе смут в отбраната на Байерн, като стреля с левия крак, но Нойер пак спаси своите.

В средата на тази втора част Пеп направи ключово разместване в атака, което по-късно му донесе трите точки. Испанецът извади Манджукич и прати Мюлер на върха на нападението. В 75-ата минута германският национал беше на точното място и след пас на Рибери вкара за 2:1.

Тук вече за Байерн като че ли стана по-лесно, защото футболистите на Хофе трябваше да тръгнат по-смело напред. Така те оставиха доста свободни пространства, при което първо Мюлер в 86-ата минута, а след това и Бастиан Швайнщайгер минута преди края пропуснаха сами срещу вратаря.

През идната седмица на мюнхенци им предстои привидно леко домакинство на Виктория (Пилзен) в Шампионската лига (във вторник), а след това в събота всички погледи ще са насочени към "Алианц Арена", където идва Аугсбург.