Нюкасъл охлади амбициите на Моуриньо и засега спря Челси по пътя към върха (видео)

Нюкасъл победи Челси с 2:0 на "Сейнт Джемсис Парк", с което сложи край на серията от три поредни успеха на лондончани в Премиър лийг и шест поредни във всички състезания. Заедно с това селекцията на Жозе Моуриньо пропусна възможността да излезе поне за няколко часа на върха във временното класиране. Головете реализираха Йоан Гуфран (68') и Лоик Реми (89'), а това бе втора шампионатна загуба на Челси от началото на сезона.

Мапу Янга-Мбива и Шола Амеоби започнаха в стартовия състав на Нюкасъл, докато двете промени в титулярите на Жозе Моуриньо бяха Давид Луиш и Хуан Мата, които заеха местата на Гари Кейхил и Андре Шюрле. Фернандо Торес бе на върха на атаката на лондончани.

В 13-ата минута на два пъти гредата спаси домакините, като първо Джон Тери стреля с глава в напречния стълб, а след това Иванович опита с гръб към вратата да продължи, топката рикошира в главата на бранител и отново кацна на гредата. Давиде Сантон изчисти от голлинията нов опасен удар с глава на Тери в 37-ата минута. Като цяло всички ситуации, които доведоха до напрежение пред вратата на Нюкасъл през тази първа част, дойдоха след ъглови удари.

В 60-ата минута Муса Сисоко пропусна страхотна възможност, след като бе изведен от Дебюши по дясното крило, нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Чех докосна топката и тя мина встрани от вратата. При последвалия ъглов удар Реми се озова в добра позиция, но изстрелът му попадна в ръцете на Чех. Няколко минути по-късно стражът на гостите изби и точен шут на Гуфран.

Импулсът в играта на "свраките" обаче даде резултат и в 68-ата минута Йоан Гуфран изведе Нюкасъл напред, след като бе изпуснат от Иванович и засече с глава центриране на Кабай от пряк свободен удар.

В 73-ата минута Самуел Ето'о бе близо до изравняването, след като получи от Азар на далечната греда, като при неговия удар топката срещна ръката на падналия Янга-Мбива но главният рефер Лий Мейсън не уважи претенциите на гостите за дузпа. Нова възможност се откри пред Челси десет минути преди края, но Тим Крул изби удара на Вилиан, а след това Дебюши блокира изстрел на Ето'о.

Минута преди края на редовното време Лоик Реми довърши Челси с втори гол. Анита се пребори за една спорна топка по левия фланг, след което пусна много добре по земя в наказателното поле, където Реми засече от движение. Топката се удари в гредата и влезе в мрежата на Чех за 2:0.

Челси е на трето място с 20 точки, докато Нюкасъл вече е девети с шест точки по-малко.