ПСЖ натупа Лориен и се откъсна на върха (видео)

Пари Сен Жермен записа категорична победа с 4:0 в домакинството си на Лориен от 12-ия кръг в Лига 1. Шампионите не бяха затруднени по никакъв начин от далеч по-скромния си съперник и можеха да спечелят и доста по-убедително. Лукас Моура в 3-ата, Жереми Менес в 40-ата и Единсон Кавани  43-ата и 81-ата минута бяха авторите на попаденията за домакините на "Парк де Пренс". С този успех столичани оглавиха еднолично временното класиране с 3 точки повече, но и мач повече от преследвача Монако.

Още от самото начало Пари Сен Жермен бе отборът, който диктуваше събитията на терена. Само три минути бяха необходими на домакините да стигнат до откриване на резултата. Люка Дин центрира от ляво за Лукас Моура, който непокрит от воле заби топката във вратата за 1:0. След това на два пъти защитници на гостите трябваше да чистят топката от голлинията след изстрели на Алекс и Менес, но в 40-ата минута се стигна и до второ попадение в тяхната врата. Марко Верати с хитър извеждащ пас намери Жереми Менес в наказателното поле и за нападателя не бе трудно да направи 2:0. Само три минути по-късно домакините направиха преднината си класическа като Моура центрира за Единсон Кавани и нападателят с глава простреля за трети път вратата на Лориен.

И през второто полувреме събитията на терена не се промениха драстично и домакините владееха инициативата. В 72-ата минута страхотен изстрел на Кристоф Жале от труден ъгъл се отби от гредата. Две минути по-късно пък гостите създадоха най-добрата си възможност в мача, но ударът на Абубакар бе спасен от Салваторе Сиригу. В 81-ата минута обаче ПСЖ логично стигна и до четвърти гол. След центриране от корнер Адриен Рабио стреля с глава, вратаря спаси, но топката попадна в краката на Кавани, който от близо направи 4:0. Малко преди края на мача пък Люка Дин изскочи очи в очи с вратаря но стреля в тялото му, а след това не успя с глава при добавката да насочи топката в опразнената врата.

В крайна сметка ПСЖ записа резонен успех на сметката си и излезе еднолично на върха във временното класиране с 28 точки. Лориен пък остава на 17-ата позиция с 10 точки.