Левски срази Казанлък Волей с 3:0 като гост

Левски извоюва чиста победа при гостуването си на Казанлък Волей (Казанлък) във второто голямо дерби за сезона в женската Национална волейболна лига. В среща от третия кръг Сините развалиха домакинското сефте на Розите, като ги надвиха с 3:0 (26:24, 26:24, 25:17) след 79 минути игра пред препълнени трибуни в зала "Арсенал-Багира".

Първите два гейма бяха изключително оспорвани и интересни, с чести обрати в резултата.  Като цяло, и в двете части софиянки успяваха да обърнат резултата от доста солиден аванс за домакините до крайното 26:24 в своя полза.  В първата част основната заслуга бе на блокадата на Левски, а във втората – на нападението.  Розите се бяха засилили към изравняване на резултата, като водеха с 21:17 във втория гейм, но не съумяха да удържат и тази своя преднина.  За третата част домакините като че ли вече бяха психически сломени от развоя на първите две и сякаш свалиха гарда.  Сините се възползваха от това и постигнаха категоричен резултат.

Топреализатор на мача стана Таня Събкова с 16 точки за победителките. Нася Димитрова добави 14, а Мирослава Паскова – 13. Най-резултатна за домакините бе Веселина Григорова с 11 точки.

С тази победа Левски се изравни по точки с лидерите ЦСКА-Демакс (София) и Марица (Пловдив), които ще се срещнат утре в Града под тепетата в голямото дерби на женския волейбол.  Трите отбора са с по 6 точки, но Сините засега са трети с по-лошо геймово съотношение.  Розите, които имат 3 точки от два мача, заемат петото място.

КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ - ЛЕВСКИ ВОЛЕЙ 0:3 (24:26, 24:26, 17:25)
КАЗАНЛЪК: Кристина Тотева 8, Наталия Клименова 2, Мария Тодорова 10, Весела Григорова 11, Янита Николова 6, Виолина Николава 7 - Кристин Колчагова-либеро (Василена Папанова, Никол Николова, Златена Салабашева-либеро, Диана Казакова)
Старши-треньор: Петър Дочев
ЛЕВСКИ: Вероника Бежандолска 4, Таня Събкова 16, Нася димитрова 14, Мирослава Паскова 13, Гергана Петрова 6, Петя Баракова 3 - Анелия Тодорова-либеро
Старши-треньор: Радослав Бъкърджиев