Губерния на Пламен Константинов се класира на 1/8-финалите за Купата на CEV (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС)

Руският волейболен отбор Губерния (Нижни Новгород), който е воден от българския наставник Пламен Константинов, без проблеми се класира за 1/8-финалите на втория по сила евротурнир за Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV). Момчетата на Константинов надиграха вкъщи румънския Волей Мунисипал (Залъу) с 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:20) в мач-реванш от 1/16-финалите, игран тази вечер пред около 1200 зрители в залата на Двореца на спорта "Заречие" в Нижни Новгород.

Така след две победи Губерния се класира за 1/8-финалите, където ще срещне победителя от двойката между естонския Селвер (Талин) и чешкия Дукла (Либерец) (б.р. в първата среща Дукла спечели с 3:0 гейма като гост). Първата среща ще бъде между 3-ти и 5-ти декември в Нижни Новгород, а реваншът седмица по-късно.

Домакините от Губерния, които играха без звездата си Николай Павлов, имаха проблеми единствено във втория гейм, който загубиха с 23:25 след множество грешки на руския тим и силна игра на унгареца Петер Наги от Залъу в края на частта. Най-полезни за Губерния станаха Сергей Савин (2 блока, 2 аса, 60% ефективност в атака и 14% позитивно посрещане) и Игор Тюрин (1 ас и 44% ефективност в атака) с по 13 точки за победата. За тима на Залъу Петер Наги бе над всички с 20 точки (2 блока и 53% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

ГУБЕРНИЯ (НИЖНИ НОВГОРОД, РУСИЯ) - ВОЛЕЙ МУНИСИПАЛ (ЗАЛЪУ, РУМЪНИЯ) 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:20)
ГУБЕРНИЯ: Мико Еско 2, Игор Тюрин 13, Сергей Савин 13, Милош Никич 2, Алексей Остапенко 11, Олег Съйчьов 11 - Александър Янутов-либеро (Макар Безтужев 7, Максим Шулгин 1, Никита Лямин 2)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ЗАЛЪУ: Андриано Ламб 2, Петер Наги 20, Леонардо Жоао Дал Боско 14, Мариан Бала 11, Разван Михалчея 5, Лаурентиу Бирау 4 - Адриан Фехер-либеро (Михай Георгита, Андрей-Влад Тебиеш)
Старши-треньор: Аурел Марсел Влайчу.