Гришо започна с победа в Париж (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Първата ни ракета Григор Димитров започна с победа участието си в последния за него турнир през сезона - "Мастърс"-а в Париж. Във френската столица хасковлията се наложи над представителя на домакините Микаел Льодра с 6:7(5), 6:3, 6:3 за 1 час и 50 минути игра и си осигури място във втория кръг, където ще срещне поставения под номер 16 в схемата Фабио Фонини (Италия). С успеха си Гришо заработи 17 940 долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата.

Първият сет започна перфектно за българския тенисист, който взе първите си две подавания на нула. При 2:1 Гришо имаше чудесна възможност да направи пробив, когато стигна до брейкпойнт, но след страхотно разиграване първата ни ракета на празен корт не успя да вкара топката в очертанията. Играта вървеше гейм за гейм, като Димитров загуби само една точка от свой сервис до шестото си подаване. Тогава Льодра стигна до три поредни брейкпойнта и успя да реализира още първия. 22-рият в света все пак успя да доведе нещата до тайбрек, след като се възползва от грешките на съперника си и върна пробива. Той дори първи направи минибрейк при седмото разиграване и впоследствие поведе с 5:3, но загуби четири поредни точки и с това - първия сет.

Във втората част Григор реализира ранен пробив за 2:1, който успя да затвърди. В шестия гейм българинът срещна сериозни трудности, след като допусна изоставане с 0:40. Все пак Димитров, с малко късмет и благодарение на силния си начален удар, съумя да отрази и трите брейкпойнта, след което да вземе подаването си. Той задържа преднината си и дори успя да направи втори пробив за 6:3, благодарение на който резултатът в сетовете беше изравнен.

В решителната трета част Григор имаше възможност за пробив още в самото начало, но със силния си начален удар Льодра не му остави шансове да се възползва от нея. При 2:2 българинът изигра един наистина тежък сервис гейм, в който му се наложи да отразява брейкпойнт. Все пак, след близо 6 минути и половина, той успя да вземе подаването си, а в следващата част направи и така важния за него пробив. Гришо поведе с 40:0 и имаше три поредни шанса да вземе подаването на 50-я в света французин. Той пропусна първите две, но при третото разиграване Льодра направи грешка и първата ни ракета поведе с 4:2. Следващия гейм Димитров спечели на нула и затвърди категорично пробива си. При 5:3 българинът сервира за мача и безпроблемно го затвори, без да даде нито точка на съперника си.

С победата си днес Гришо защити точките, които спечели миналата година. През 2012-а той отпадна във втория кръг в Париж след загуба от аржентинеца Хуан Монако.

ГАЛЕРИЯ от мача ДИМИТРОВ - ЛЬОДРА 6:7(5), 6:3, 6:3 - ТУК!!!