Дузпа спаси Тотнъм (видео)

Отборът на Тотнъм постигна много трудна победа като домакин над Хъл Сити в мач от деветия кръг на Премиър лийг. "Шпорите" взеха три точки, благодарение на точно изпълнена дузпа от Роберто Солдадо десетина минути преди края на мача. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Ахмед Елмохамади след центриране на Ян Вертонген. Гостите протестираха срещу решението на съдията, тъй като действията на техния играч не бяха умишлени. Въпреки това реферът не промени решението си и испанецът реализира.

Като цяло Тотнъм изигра посредствен мач и може да е повече от доволен, че успя да стигне до победата. Гостите пък си тръгнаха крайно разочаровани от "Уайт Харт Лейн" не само от отсъждането на съдията, но и поради факта, че през целия мач действаха много организирано и не позволиха на съперника да създава положения пред вратата им. В крайна сметка обаче победата отиде при домакините.

Това бе трети мач от Висшата лига през този сезон, който завършва 1:0 в полза на лондончани след точно изпълнена дузпа от Солдадо. Предишните два бяха първите два от шампионата - гостуването на Кристъл Палас и домакинството на Суонзи.

По този начин Тотнъм продължава да следва отблизо лидерите в шампионата. "Шпорите" имат 19 точки и заемат четвърто място. Водачът Арсенал е само с три повече, докато вторият и третият - Челси и Ливърпул са само на една от играчите на Андре Вилаш-Боаш. Хъл пък се смъкна до десето място с 11 точки.