ЦСКА живна с разгром срещу Жо и компания (видео)

След три поредни загуби и общо 5 мача без отбелязан гол в Премиер лигата, ЦСКА (Москва) най-после постигна победа. Шампионите изляха гнева си върху проспериращия състав на Краснодар, който обаче допусна много грешки в защита и още на полувремето изоставаше с 0:4. Хеттрик за "армейците" заби Зоран Тошич, а по един гол вкараха Сейду Думбия и Сергей Игнашевич. Гола на честта за гостите бе дело на доксорошния халф на ЦСКА Павел Мамаев.

Георги Миланов отново беше титуляр за московчани, но игра само до почивката. Българинът получи лека контузия и беше заменен от ветерана Елвир Рахимич, който записа първи минути през сезона.

Наставникът на домакините Леонид Слуцкий заложи на максимално офанзивен състав, в който Витиньо замести Стивън Цубер. Атаката се водеше от Сейду Думбия, по двата фланга нападаха Ахмед Муса и Тошич, а Миланов и Кейсуке Хонда уплътняваха средата на терена.

Гостите също подходиха смело. Олег Кононов не се поколеба да пусне едновременно Жоазиньо, Ари и Вандерсон. В халфовата линия личеше името на доскорошния халф на "армейците" Павел Мамаев, а сред резервите остана бившият халф на Черноморец Марсио Нуньо.

"Биковете" стъпиха здраво в началните минути и в няколко ситуации успяха да създадат напрежение пред вратата на Игор Акинфеев. ЦСКА обаче поведе още при първата си смислена атака. Тошич получи пас в наказателното поле и отправи сарвнително слаб удар, но Александър Филцов реагира със закъснение - 1:0. Само 4 минути по-късно малко щастливо топката стигна до Думбия и той вкара втори гол за ЦСКА.

Гостите можеха да намалят, но Акинфеев отрази силен изстрел на Вандерсон. В 27-ата минута Сергей Игнашевич намери Тошич с перфектен пас от дълбочина и сърбинът покачи на 3:0. Бившият футболист на Партизан и Манчестър Юнайтед оформи хеттрика си в 40-ата минута, когато бе намерен на скорост от Думбия и технично пусна топката покрай Филцов.

На полувремето Слуцкий замени Георги Миланов и Витиньо с Цубер и Елвер Рахимич. В 49-ата минута Мамаев разстреля добрия си приятел Акинфеев с мощен удар извън наказателното поле. Подаването към Мамаев беше на Жоазиньо, а голмайсторът не се зарадва от уважение към бившия си отбор. Дори без да се напрягат, домакините стигнаха и до пето попадение. Негов автор стана Игнашевич, който се възползва от поредното неразчетено излизане на Филцов.

В оставащото време срещата се доиграваше. Все пак, Мамаев можеше за втори път да огорчи Акинфеев, но стражът на ЦСКА показа добър рефлекс.

В класирането ЦСКА излезе на 4-о място с 24 точки, колкото има и Краснодар. Двата отбора изостават на 11 точки от лидера Зенит.