Павлюченко и Н'Дойе нокаутираха Рубин (видео)

Победният ход на Локомотив (Москва) продължава. Подценяван от мнозина, тимът на Леонид Кучук доказва, че е сериозен претендент за титлата, а днешната победа като гост на Рубин с 2:1 го изравни по точки с втория в таблицата Спартак (Москва). В същото време Рубин е на незавидната девета позиция и има само три успеха от началото на сезона.

Головете за Локо вкараха Роман Павлюченко и Даме Н'Дойе. За домакините от Казан се разписа Александър Рязанцев.

Домакините отново бяха без голмайстора си Саломон Рондон, който все още е контузен. Обикновено в негово отсъствие Курбан Бердиев редува като титуляри Руслан Мухаметшин и Александър Прудников, но днес и двамата
останаха сред резервите, а атаката поведе Александър Рязанцев. Мястото на Рязанцев в халфовата линия пък зае бившият футболист на Локо Дмитрий Торбинский.

Изненади имаше и в състава на "железничарите". След гола си във вратата на Амкар Роман Павлюченко най-после получи шанс да започне от първата минута. Бившият руски национал беше единственият нападател в схемата на Леонид Кучук, а зад него действаха Виктор Обина, Мбарк Бусуфа и Александър Самедов. Наставникът на московчани извади от титулярния състав цели петима футболисти, които стартираха срещу Амкар, включително и отбелязалите голове Даме Н'Дойе, Майкон Маркес и Роман Шишкин.

В началото двата отбора бяха доста предпазливи, но постепенно Рубин заигра с по-голямо самочувствие и създаде няколко опасни положения пред вратата на Локо. В 21-ата минута Торбинский стреля покрай гредата, а малко след това Рязанцев шутира коварно от границата на наказателното поле, но Иля Абаев спаси. Гостите получиха своя шанс в 33-ата минута, когато Бусуфа от непосредствена близост стреля в тялото на Сергей Рижиков.

Второто полувреме беше значително по-интересно и зрителите нито за момент не скучаеха. Локомотив поведе в 52-ата минута, когато Дмитрий Тарасов изведе Павлюченко, той технично преодоля Рижиков и от малък ъгъл даде аванс на столичния тим. В 60-ата минута Рязанцев изравни с хубав от удар от дъгата на наказателното поле. Домакините продължиха да са по-активният отбор и Абаев със сетни сили изби плътен шут на десния бек Олег Кузмин.

Контрите на Локо също бяха опасни. Влезлият като резерва Н'Дойе отправи силен удар в 70-ата минута, но този път Рижиков се намеси безупречно. Четвърт час преди края Майкон се измъкна на скорост, но си поведе силно топката и я прати в аут. развръзката настъпи в 84-ата минута. След центриране на Бусуфа топката стигна до Н'Дойе, който се пребори с двама защитници и халднокръвно отбеляза за крайното 1:2.