Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ливърпул и САС мачкат за шеста победа в Премиър лийг (видео)

Отборът на Ливърпул записа шеста победа в английската Висша лига, разгромявайки с 4:1 тима на Уест Бромич Албиън на своя "Анфийлд". Три гола за успеха на домакините реализира Луис Суарес, който вече има шест попадения в четири двубоя за "червените" този сезон. Един гол добави и другата половина от известния като "САС" дует в атаката на Ливърпул Даниел Стъридж, който оформи крайното 4:1 в 77-ата минута с красив прехвърлящ удар. Преди това Джеймс Морисън бе реализирал дузпа за гостите, но попадението му се оказа само почетно за "дроздовете" в този мач.

Луис Суарес откри резултата в 11-ата минута на срещата след фантастичен индивидуален пробив. Уругвайският нападател получи топката в средата на терена и на скорост премина през двама защитници на домакините, прокарвайки топката между краката на единия, за да матира Боаз Майхил с кинжален диагонален удар.

Само шест минути по-късно урусът направи двойно подаване на скорост с играещия като ляв халф-бек в състава на мърсисайдци в този двубой Али Сисоко, за да засече центрирането на френския защитник с глава в мрежата на гостите за 2:0.

В 55-ата минута Суарес оформи своя хеттрик в мача, засичайки с глава центриране на Стивън Джерард от пряк свободен удар, за да направи преднината на мърсисайдци класическа.

Джеймс Морисън върна един гол за състава на Уест Бромич от дузпа, след като Били Джоунс падна в наказателното поле и реферът Джонатан Мос показа бялата точка.

Крайното 4:1 оформи Даниел Стъридж с красив прехвърлящ удар над Боаз Майхил след извеждащ пас на Стивън Джерард. До края на мача Луис Суарес можеше да вкара и четвърти гол, след като негово фамозно изпълнение със задна ножица срещна горната греда.