Отличен Николай Пенчев с 8 точки за Ресовия (ГАЛЕРИЯ)

Националът Николай Пенчев влезе като резерва и изигра отличен мач за своя клуб Асеко Ресовия (Жешув) при загубата като гост от Ястжебски Венгел с 1:3 (28:30, 19:25, 25:23, 22:25) в мача от 3-ия кръг на Plus Liga на Полша.

Пенчев се появи в игра във втората част на мястото на капитана Олег Ахрем и помогна на съотборниците си да спечелят 3-атата част с 25:23. В крайна сметка въпреки добрата игра на българския национал шампионите загубиха мача с 1:3 гейма.

Ники Пенчев реализира 8 точки (1 ас, 1 блок, 54% ефективност в атака, 32% перфектно и 63% позитивно посрещане).

Давид Конарски заби 21 точки за Ресовия, а Пьотър Новаковски  добави още 12 точки (4 блока).

Михал Ласко имаше най-голям принос за успеха на Ястжебски Венгел  с 19 точки, а Симон Ван де Воорде добави още 12 точки.

ЯСТЖЕМБСКИ ВЕНГЕЛ - АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) 3:1 (30:28, 25:19, 23:25, 25:22)
ЯСТЖЕМБСКИ ВЕНГЕЛ: Михал Ласко 19, Кжиштоф Гиерчински 11, Ален Пайенк 9, Симон Ван де Воорде 12, Михал Кубяк 11 - Дамиан Войташек-либеро (Якуб Попивчак, Роб Бонте)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди
АСЕКО РЕСОВИЯ: Давид Конарски 21, Пьотър Новаковски 12, Олег Ахрем 5, Лукаш Перловки 1, Фабиан Джизга 2, Петер Вереш 8 - Кжиштоф Игначак-либеро (Пол Лотман 3, Войчех Гжиб 2, Лукаш Тихачек, Йохен Шьоопс 2, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 9)
Старши-треньор: Анджей Ковал.

ГАЛЕРИЯ от мача ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ - РЕСОВИЯ 3:1 - ТУК!!!