Наполи взе своето от Марсилия (видео)

Италианският Наполи постигна важна победа при гостуването си на Олимпик Марсилия в третия си мач от Група "F" на Шампионската лига. Неаполитанците си тръгнаха със заслужен успех с 2:1, след голове на Хосе Кайехон и Дуван Сапата. За домакините почетното попадение бе дело на Андре Аю в края на срещата. Преди мача пък агитките на двата отбора се сбиха в града.

Резултатът бе открит логично от гостите малко преди почивката. Гонсало Игуаин намери отлично Кайехон, който преодоля Род Фани и с плътен удар прониза Стив Манданда. В средата на втората част Наполи успя да стигне до втори гол. Кайехон и Дирс Мертенс комбинираха преди топката да стигне до Сапата, който технично я обработи и с десния крак преодоля отново Манданда. Малко преди края на срещата Марсилия все пак успя да стигне до гол. Жордан Аю намери брат си Андре в наказателното поле и нападателят успя да вкара, въпреки че бе притиснат от Валон Бехрами. За повече обаче домакините нямаха нито време, нито възможности.

Така Наполи записа втора победа от три мача и има актив от шест точки. Толкова имат и отборите на Арсенал и Борусия (Дортмунд), което прави борбата за първите две места в групата много жестока. Марсилия пък вече губи надежди за каквото и да е, след като няма спечелена точка.

МАРСИЛИЯ - НАПОЛИ 1:2
0:1 Кайехон (42)
0:2 Сапата (67)